Вчені попереджають: спати з відкритим вікном навіть влітку небезпечно для здоров’я

Фото: YSTNews

Багато людей звикли спати з відкритими вікнами, адже вважають, що це сприяє постійному припливу свіжого повітря. Однак нещодавнє дослідження вчених показало, що ця звичка може мати зовсім протилежний ефект. Експерти радять відмовитися від відкритих вікон навіть у спекотну пору року, розповідає ТСН.

Читайте також: В Україні висихають болота, міліють річки і зникають озера: що очікувати влітку

Міф про свіже повітря

Попри загальноприйняту думку, свіже повітря не завжди позитивно впливає на якість сну. У 2020 році Університет Йоганна Гутенберга в Майнці провів дослідження, яке виявило, що залишати вікна відкритими на ніч може бути небезпечно для здоров’я. Це захоплення здатне призвести до серйозних наслідків.

Вплив шуму на здоров’я

Вчені також виявили, що нічний шум, зокрема від транспорту, має суттєвий вплив на самопочуття. Навіть під час глибокого сну, людина може підсвідомо сприймати бурхливий рух автотранспорту на вулиці, що заважає нормальному відпочинку.

Величезну роль відіграє й місцезнаходження вашого дому. Наприклад, для мешканців, які живуть поруч з жвавими дорогами, рівень шуму значно вищий, що може негативно впливати на якість сну.

Наслідки порушення сну

Дослідження підтвердили, що надмірний нічний звук може порушувати циркадний ритм організму. Ця система є ключовою для регуляції роботи всіх органів, контролюючи більшість метаболічних, функціональних та біологічних процесів залежно від часу доби. Порушення сну може призвести до підвищеного ризику серцево-судинних хвороб, підвищення артеріального тиску та зростання рівня стресових гормонів.

Регулярні порушення сну також можуть сприяти розвитку психічних розладів, таких як тривожність і депресія.

Як забезпечити комфортний сон без відкритих вікон

Фахівці рекомендують провітрювати кімнату перед сном та вранці після прокидання, відкриваючи вікна на 15 хвилин. Снотерапевт Інгрід Вербек вважає, що оптимальна температура для сну коливається між 15-20 градусами тепла. У спеку важливо створити комфортні умови для нічного відпочинку. Якщо ваше тіло занадто холодне або гаряче, це негативно позначиться на сні.

Не пропустітьМагнітні бурі 26 травня: чи варто очікувати нових викликів для здоров’я

Для тих, хто не бажає відкривати вікна, можливим рішенням є кондиціонер або вентилятор для охолодження повітря. Головне — забезпечити достатнє провітрювання, аби комфортно відпочити вдома.

Пам’ятайте, що якісний сон — запорука здоров’я! Обирайте найкращі умови для свого відпочинку та залишайтеся здоровими.

Читайте також