“Київстар” підвищує тарифи на зв’язок на 25%: ціни зростуть у всіх операторів, і ось чому

З 20 грудня 2024 року тарифні плани найбільшого мобільного оператора в Україні “Київстар” зростуть в середньому на 25%. Це обурило багатьох користувачів в соціальних мережах,  повідомляє Телеграф.

Все, що потрібно знати про підвищення

Мобільний зв’язок в Україні, на жаль, переживає не найкращі часи. Суттєве підвищення тарифів “Київстар” стало першим дзвінком до зростання цін у всіх операторів. lifecell наразі не планує подорожчання, а “Vodafone Україна” тільки розглядає нові тарифні лінійки. Це підтверджує експерт з цифрових технологій Олександр Глущенко, який вважає, що зростання цін на зв’язок є неминучим.

Читайте також: Київстар спамить абонентів рекламою: як прибрати зайві повідомлення

Чому тарифи зростають?

Глущенко пояснив, що підвищення цін зумовлене великою кількістю факторів, серед яких підключення до системи MNP (Mobile Number Portability) і конкуренція на ринку мобільних послуг. Це означає, що оператори намагаються не синхронно підвищувати ціни, аби уникнути підозр з приводу картельної змови.

Фінансові аспекти

Ціни на мобільний зв’язок зросли в 1.5-2 рази у порівнянні з лютим 2022 року. Але якщо говорити про гривні, цей показник має свої коливання. Експерт також вказав на зростання податків і інфляцію в Україні, які безпосередньо вплинули на витрати операторів:

  • Податки для бізнесу зросли.
  • Витрати на ліцензії у 2,89 млрд грн, які оператори витратили на нові частоти.
  • Зобов’язання підтримувати роботу мережі у випадку відключень через нові вимоги НЦУ.

Порівняння з іншими країнами

Глущенко зазначає, що, незважаючи на зростання тарифів, українці все ще платять менше за зв’язок порівняно з багатьма країнами світу. За його словами, важливо враховувати не лише номінальні тарифи, а й реальні витрати абонентів. Зобов’язання операторів стосуються витрат на матеріали і технології, які є однаковими у всіх країнах.

Також цікаво: Vodafone, lifecell та Київстар зупинили важливу функцію через 1000 гривень Зеленського

Ситуація під час блекаутів

Зараз багато українців стикаються з проблемами доступу до інтернету під час блекаутів. Глущенко зазначає, що це пов’язано з величезною кількістю підключень, які одночасно падають на базову станцію. Лише використання операторів фіксованого зв’язку з резервними джерелами живлення може покращити ситуацію.

Висновки

На жаль, підвищення тарифів у “Київстарі” — це лише початок. Всім мобільним операторам доведеться підняти ціни, щоб покрити витрати на зростання інфляції, податків та відновлення зруйнованої інфраструктури.

Читайте також