Як собаки розрізняють предмети: пояснення від вчених
Як собаки запам’ятовують предмети та відрізняють їх від схожих
Собаки використовують кілька органів чуття, щоб запам’ятати предмет і відрізнити його від схожих. Однак, як виявили вчені з Угорщини, інформація, отримана різними способами, має для них різну важливість.
Нові відкриття у дослідженні собак
У рамках однієї з нещодавніх робіт вдалося підтвердити, що собаки мають словниковий запас і можуть реагувати безпосередньо на звуки слів, а не тільки на вигляд предмета. Вчені також з’ясували, що відбувається в мозку собак під час спілкування з людиною.
Фахівці з Будапештського університету провели експеримент, щоб зрозуміти, як собаки запам’ятовують предмети та відрізняють їх від подібних. Дослідники з’ясували, що, хоча тварини спираються на інформацію, отриману різними органами чуття, текстура предмета є для них важливішою за форму.
Як проводився експеримент
У дослідженні брали участь 35 собак різних порід: 17 бордер-колі, 9 вівчарок, 4 ретрівери та 5 собак змішаної породи. Вони пройшли вісім тестів, у яких потрібно було обрати між знайомим (цільовим) предметом та схожим за формою чи текстурою.
- У перших тестах собаки мали вибрати між предметами, схожими на мету за текстурою або формою.
- В інших тестах предмети були схожими за однією ознакою, але відрізнялися за іншою.
Результати показали, що спочатку собаки більше наближалися до предмета правильної форми, але зрештою вибирали той, який відповідав текстурі.
Висновки дослідження
Науковці виявили, що собаки використовують різні сенсорні дані для розпізнавання предметів. Хоча форма предмета привертає їхню увагу, остаточне рішення вони приймають на основі дотику та текстури.
“Собаки покладаються на свою систему аналізу даних, яка частково схожа на людську, але має свої унікальні особливості,” — зазначили автори дослідження.
Це дослідження підкреслює, наскільки важливу роль відіграють тактильні відчуття у поведінці собак. Така система допомагає їм успішно вирішувати завдання і взаємодіяти з людьми та іншими тваринами.