Як добували вогонь 7 тисяч років тому? У Китаї археологи знайшли унікальні артефакти

Фото - © Shutterstock/FOTODOM

Археологи в Східному Китаї виявили набір дерев’яних інструментів для добування вогню методом свердління, вік яких становить близько 7 тисяч років. Це відкриття є найдавнішим відомим свідченням використання цієї технології в Китаї.

Набір включає свердло довжиною понад 0,6 метра та дошку для розпалювання з поглибленнями від спроб розпалити полум’я. Це справді унікальне відкриття, адже артефакти з дерева рідко зберігаються у місцевому сирому кліматі.

На ділянці Цаоянган, де проводилися розкопки, знайдено понад 3000 предметів, включаючи глиняний посуд та рештки тварин. Ці знахідки вказують на наявність осілої спільноти з розвиненими навичками деревообробки.

Відкриття перегукується з давньою китайською міфологією про те, як перші люди розпалювали вогонь, свердливши дерево.

Вченим дане відкриття надало цінну, раніше невідому інформацію, про технологічні навички та повсякденне життя людей неолітичного періоду в Східному Китаї.

Воно також свідчить про раннє використання складних методів добування вогню, що могло сприяти розвитку суспільства та культури того часу. Ще б пак, методи видобутку вогню розвивалися протягом тисячоліть, починаючи з Homo erectus , який використовував природну стихію, до складніших методів тертя Homo sapiens.

Читайте також