Вчені змоделювали виживання міст у разі глобальної катастрофи: які продукти стануть порятунком

Фото - freepik

У разі глобальної катастрофи — такої як ядерна війна, екстремальна пандемія чи кліматичне лихо — міста виявляться практично беззахисними перед загрозою голоду. Такого висновку дійшли дослідники з Університету Отаго (Нова Зеландія), які змоделювали можливості міського сільського господарства в екстремальних умовах.

Дослідження опубліковане у науковому журналі PLOS One.

Читайте також: Стародавні списи неандертальців приголомшили вчених: нові дані змінюють погляд на їхні можливості

Як показали розрахунки, сільгоспугіддя, що існують у міських поселеннях, забезпечать продовольством лише 20% жителів. Ще б пак, для повного забезпечення продовольчої безпеки міста середнього розміру потрібно щонайменше 1140 га сільгоспугідь у приміській зоні.

Для обслуговування сільгосптехніки в кризових умовах потрібно також додатково 110 гектарів під біопаливні культури.

“У разі глобальної катастрофи, що порушує торгові ланцюжки, населення зіткнеться з необхідністю радикальної локалізації виробництва продуктів харчування”, – каже провідний автор роботи, доктор Метт Бойд.

Вчені визначили також оптимальні культури для різних сценаріїв кризи. При цьому особливу увагу приділили витривалим сільськогосподарським рослинам.

Так, з точки зору співвідношення калорійності, білкової цінності та площі посіву найоптимальнішим вибором виявився горох. Але його вирощування можливе у звичайних кліматичних умовах. А от в екстремальних умовах, таких як ядерна зима, найкращими варіантами стануть цукрові буряки та шпинат.

Однак, як зазначають дослідники, одного лише вирощування їжі недостатньо. Для справжньої стійкості до глобальних потрясінь необхідно розвивати місцеву переробну інфраструктуру, формувати насіннєві фонди та включати продовольчу автономію до національної стратегії безпеки.

За словами вчених, це дослідження – не лише попередження, а й заклик до дій. Поки людство користується всіма перевагами глобалізованої продовольчої системи, вчені наголошують: підготовка до гіршого – найкраща гарантія виживання у критичний момент.

Читайте також: В Антарктиді льодовик Колер-Іст “краде” лід у сусіда: вчені вражені “зухвальством”, що являє небезпеку для людей“Ми повинні мислити на крок уперед. Міста повинні не тільки розширювати аграрні зони, а й змінювати свою політику, щоби бути готовими до будь-якого сценарію”, — підкреслює доктор Бойд.

Читайте також