Вчені заявили про нову еру у біотехнологіях дерев: що відомо про тополі без чужорідної ДНК
Бельгійські вчені з Ґентського університету розробили новий метод редагування генів тополь, який не використовує чужорідну ДНК. Це означає не тільки прогрес у науці, але й можливість для лісового господарства ставати більш стійким і адаптованим до змін у природі.
Дослідження опубліковано у науковому журналі New Phytologist (NewPhyt).
зробили прорив у генетиці рослин. Вони розробили метод редагування генів тополь без застосування чужорідної ДНК. Це відкриття може прискорити запровадження генетично модифікованих дерев у лісове господарство. Дослідження опубліковано у науковому журналі New Phytologist (NewPhyt).
Фахівці використовували систему генетичного редагування CRISPR, але не вбудовували її в ДНК тополь. Натомість молекули, що редагують, доставлялися в клітини за допомогою бактерії Agrobacterium tumefaciens, виконували свою роботу і потім зникали.
Технологія повногеномного секвенування підтвердила, що у геномі тополь не залишилося слідів чужорідної ДНК.
Новий метод дозволив уникнути нормативних обмежень, оскільки отримані дерева генетично не відрізняються від вирощених природним шляхом.
За словами авторів дослідження, технологія відкриває шлях до створення стійких до клімату та хвороб дерев з покращеними властивостями деревини.