Світ дикий і незвіданий: що ховається серед мільйонів ще не відкритих форм життя

фото - freepik

Вчені припускають, що людство ще не знає й половини істот, які мешкають на нашій планеті. За новими оцінками, кількість ще не відкритих видів може сягати трьох мільйонів.

Так, вчені з Імперського коледжу Лондона та інших установ розробили проект, спрямований на оцінку загальної кількості наземних тварин та швидкості видоутворення. Під керівництвом професора Джеймса Розінделла команда створила нову симуляцію, яка передбачає наявність від 1 до 3 мільйонів ще не відкритих видів.

Цей проєкт є частиною ширших досліджень у галузі екології та еволюції, зокрема використання індивідуально-орієнтованих екологічно-еволюційних систем, таких як REvoSim, для моделювання еволюції організмів у різних середовищах. Ці моделі дозволяють вченим краще розуміти механізми видоутворення та розподілу біорізноманіття на Землі.

До речі, інформація про 3 мільйони невідкритих форм життя перегукується з давніми підозрами вчених, що ми досі знаємо лише частину всього біорізноманіття планети.

За словами вчених, більшість невідомих видів припадає на безхребетних, грибів, мікроорганізмів, морських істот та мешканців тропічних лісів.

Значна частина видів може бути вже на межі зникнення, ще до того, як буде офіційно виявлена.

Найперспективніші місця для нових відкриттів — глибоководні райони океанів, тропіки Південної Америки, Африки та Південно-Східної Азії.

Чому це важливо:

  • незнані види можуть мати ключове значення для медицини, екології, сільського господарства;
  • краще розуміння біорізноманіття – критично важливе для боротьби зі змінами клімату та збереженням екосистем.
Читайте також