На Землі вирує сильна магнітна буря: чого чекати 20 квітня від сонячної активності
20 квітня на Землі вирує сильна шестибальна магнітна буря. Надалі потужність шторму спадатиме – вже 21 квітня сонячна активність зменшиться.
Про це стало відомо з інформації на порталі meteoagent, що моніторить активність Сонця і складає свій прогноз на основі супутникових систем NOAA, TESIS і наукових міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу.
Читайте також: Земля втратить один з океанів? Вчені зафіксували початок кінця Атлантики: що відомо
Так, на велике свято Великодня, 20 квітня, очікується магнітна буря середньої інтенсивності, яка досягне 6 балів за Kp-індексом.
За словами лікарів, буря такої інтенсивності може викликати головні болі, нудоту та коливання настрою. Оскільки магнітні бурі впливають на геомагнітне поле, організм може відчувати стрес, що призводить до фізичних та емоційних дискомфортів.
Медики рекомендують в цей період уникати стресових ситуацій і обмежити фізичні навантаження. Важливо також пити більше води та намагатися зберігати спокій.
У період магнітних бур спостерігаються такі симптоми:
- пригнічений настрій і дратівливість;
- підвищення або зниження артеріального тиску;
- порушення сну;
- біль у суглобах;
- апатія або тривога;
- головний біль і запаморочення;
- загострення хронічних захворювань.
Разом з тим, у вчених немає однозначної відповіді на те, як впливають на людину магнітні бурі. Наприклад, деякі експерименти показали вплив магнітних бур тільки на космонавтів, пілотів і бортпровідників, тобто людей, які працюють на великій висоті. В той же час інші дослідження виявили негативний вплив магнітних бур на людей, які вважають себе метеозалежними. Вони скаржилися на погане самопочуття в дні сонячних спалахів. Частіше за інших негативні симптоми в такі дні відчувають літні люди, власники хронічних захворювань і вагітні жінки.
Сонячна активність на 20 квітня:
- можливість малого геомагнітного шторму – 5%;
- ймовірність великого геомагнітного шторму – 1%;
- імовірність спалаху на Сонці М-класу – 40%;
- імовірність спалаху на Сонці Х-класу – 5%;
- кількість сонячних плям – 45.
Читайте також: Попереду 7 років тиші? Вчені прогнозують, що магнітні бурі незабаром майже зникнуть
Нагадаємо, що усі прогнози науковців наперед – дуже відносні, оскільки сонячна активність надзвичайно мінлива й ситуація може змінюватися до декількох разів навіть за добу. Тому вчені рекомендують стежити за оновленнями та попередженнями.