Професор назвав небезпечну кількість родимок на тілі
За словами німецького професора Крістоффера Гебхардта з Університетської клініки Гамбурга-Еппендорфа, поява родимок на шкірі може свідчити про невдалу спробу організму захистити себе від сонячних променів.
Читайте також: Вчені розповіли, який вигляд буде мати людина через 50 000 років
Що таке родимки?
Родимка виникає, коли кілька клітин шкіри, відомих як меланоцити, починають виробляти барвник меланін, що надає шкірі коричневого відтінку після впливу сонячного світла. Цікаво, що родимки можуть бути не лише набутими, але й вродженими. Однак причина виникнення вроджених родимок поки що залишається невідомою.
Набуті родимки з’являються, як правило, після народження або в перші два роки життя, і їх утворення є результатом комбінації спадкової схильності та впливу ультрафіолетового випромінювання.
Родимки і їх ризики
Професор Гебхардт зазначив, що родимки є найбільш поширеними доброякісними змінами шкіри. «Гарна новина в тому, що рідко коли родимка перетворюється на злоякісну, хоча це все-таки може статися. Тому будь-які підозрілі плями на шкірі завжди потребують консультації з дерматологом», – підкреслив він.
За словами фахівця, лише одна з кожних десяти тисяч родимок може стати злоякісною меланомою — агресивним типом раку шкіри. Однак, чим більше родимок на тілі, тим вищий ризик розвитку раку. «Люди з більш ніж 50 родимками мають в п’ять разів вищий ризик розвитку раку шкіри. А у тих, у кого більше 100 родимок, ризик збільшується в десять разів», – розповів експерт.
Спадковий фактор
Також професор зазначив, що люди, у яких родичі першого ступеня (батьки або сестри) мали рак шкіри, також мають підвищений ризик. Це свідчить про те, що спадковість відіграє важливу роль у розвитку цього захворювання.
Тож слід бути уважними до стану своєї шкіри та регулярно проходити обстеження у фахівців. За питаннями і детальнішою інформацією завжди можна звертатися до лікарів-дерматологів.