Під Храмом Гробу Господнього знайдено докази біблійної легенди: як це пов’язано з похованням Ісуса Христа

Фото - Times of Israel

​Під час археологічних розкопок у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі вчені виявили сліди стародавнього саду, що підтверджує євангельське свідчення про місце поховання Ісуса Христа.

Про це пише ізраїльське видання The Times of Israel.

Археологи знайшли залишки оливкових дерев і виноградників, які росли на місці сучасного Храму Гробу Господнього приблизно 2 тисячі років тому. Це підтверджує євангельське свідчення про місце поховання Ісуса Христа.

Як сказано в Євангелії від Івана: “На тому місці, де Його розіп’яли, був сад, а в саду – новий гріб, у якому ще ніхто не був похований. Там поклали Ісуса” (Івана 19:41-42).

Читайте також: Космічний корабель NASA незабаром згорить у земній атмосфері: що сталося

Наявність саду було підтверджено за допомогою аналізу пилку та археоботанічних зразків, зібраних під підлогою стародавньої базиліки. Попри те, що результати радіовуглецевого аналізу ще не опубліковані, стратиграфія вказує на період до нашої ери.

За словами професорки Франчески Романа Стасолли з італійського державного університету Ла Сапієнца в Римі, яка очолює розкопки, на місці храму розташовувалися невисокі кам’яні стіни, а простір між ними займав сад, який міг бути згаданий у Біблії.

“За часів Ісуса ця місцевість ще не входила до міських меж Єрусалиму – це була периферія, де, як свідчить археологія, вели сільське господарство”, – зазначила вчена.

Фото – Times of Israel

За словами вчених, дана знахідка дає новий поштовх у вивченні історичного підтвердження євангельських подій. Вчені готують мультимедійну реконструкцію давнього саду, яка допоможе краще уявити, якою була ця територія дві тисячі років тому.

Нагадаємо, згідно з християнською традицією, Храм Гробу Господнього стоїть на місці розп’яття Ісуса. Професорка Стасолла наголосила, що віра поколінь християн надала цьому місцю святості й історичної значущості.

Зазначимо, що розкопки у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі розпочалися ще у 2022 році як частина масштабної реставрації базиліки, узгодженої між трьома християнськими конфесіями, які управляють святинею: православними, католиками (Кустодія Святої Землі) та вірменами. Археологічна місія навіть отримала офіційний дозвіл від Ізраїльського управління старожитностей.

Читайте також: Вчені розкрили секрет маскування каракатиці-ілюзіоністки

Раніше розкопки проводилися поетапно, щоб не заважати богослужінням. Наразі ж всі роботи зупинено, оскільки церква готується до святкування Великодня.

“У зв’язку із проведенням реставраційних робіт релігійні громади також вирішили дозволити проведення археологічних розкопок під підлогою. Однак наразі ми не маємо відкритої ділянки для розкопок, оскільки церква готується до Великодня, коли вона має бути повністю доступною для паломників”, — цитує видання Стасоллу.

Читайте також