Древні таємниці найбільшої печери у світі Шондонг: що знайшли вчені
Вчені продовжують вивчати найбільшу печеру у світі, в’єтнамський Шондонг, що є винятковим витвором природи.
Про те, що наразі відомо про найбільшу і найзагадковішу печеру світу, пише видання YSTNews.
Отож, Шондонг (Sơn Đoòng) — це найбільша печера у світі, яка розташована у національному парку Фонгня-Кебанг у В’єтнамі. Вона була відкрита місцевим жителем Хо Ханем у 1991 році, але лише у 2009 році дослідники Британської спелеологічної асоціації офіційно підтвердили її розміри та унікальність.
На сьогоднішній день вчені досить мало знають про цю печеру та її екосистему, так як ще ніхто не дійшов тієї точки, де вона закінчується.
Вважається, що печера Шондонг утворилася близько двох мільйонів років тому через вимивання водами гірських порід. Попередньо відомо, що довжина печери Шондонг налічує понад 6500 метрів, а об’єм – 38,5 кубічних метрів. Вона настільки велика, що у ній утворився ізольований світ.
Зазначимо, що у 2019 році дайвери знайшли підводний тунель, який може з’єднувати Шондонг з іншою великою печерою – Ханг Тунг. Якщо це підтвердиться, загальна довжина системи значно зросте. Так, за деякими оцінками, довжина печери становить близько дев’яти кілометрів. Не виключено, що вона досі продовжує зростати, оскільки ніхто ніколи не бачив кінця підземного тунелю.
Через унікальність печери та її крихку екосистему, доступ до неї суворо обмежений – відвідати Шондонг можна лише у складі спеціальних експедицій.
Відомо, що завдяки підземній річці у печері Шондонг сформувалася унікальна екосистема, яка здатна існувати в умовах повної відсутності сонячного світла. Не виключено, що у надрах підземель живуть такі живі істоти, про які людству досі нічого невідомо.
Так як в загадкову печеру ще не прийшла людська цивілізація, то вважається, що там існує первісний світ.