Астрономи шукають Дев’яту планету за підказками з іншої зоряної системи: що відомо

фото - freepik

Астрономи зробили несподіваний крок у пошуках легендарної Дев’ятої планети — вони звернули увагу на міжзоряний об’єкт, який колись пролетів крізь Сонячну систему. Дослідники припускають, що його траєкторія та поведінка можуть містити підказки про існування масивного тіла на околицях нашої системи.

Про це пише arxiv.
Вчені простежили траєкторію міжзоряного метеороїду CNEOS14, що впав у 2014 році на Землю, щоб з’ясувати можливе місце розташування гіпотетичної Дев’ятої планети.

Дослідники поділилися розрахунками у статті, опублікованій на сервері arXiv.org . Вони вказали на ділянку неба у сузір’ях Тельця та Оріона, але пошуки не мали успіху.

Це призводить до кількох висновків: або планета ще далі і тьмяніша, ніж передбачалося, або вона в іншому місці, або її не існує.

У 2014 році астрономи Майкл Браун та Костянтин Батигін звернули увагу на незвичну поведінку кількох транснептунових об’єктів – небесних тіл на околицях Плутона і надалі.

Їхні витягнуті орбіти виявилися згрупованими приблизно в одному напрямку. Вчені запідозрили, що їх могла “упорядкувати” гравітація невідомого масивного об’єкту. Так виникла гіпотеза дев’ятої планети.

За розрахунками, вона має бути в 300-1000 астрономічних одиницях від Сонця. Виявити гіпотетичну планету безпосередньо вкрай складно не лише через її віддаленість, а й через повільність: вона повинна здійснювати один оберт навколо Сонця за 10-20 тисяч років. Навіть за десятки років спостережень вона майже не зміститься на фоні зірок.

Читайте також