Астрономи розкрили таємницю колосального зіткнення у стародавньому космосі
Міжнародна команда астрономів із Південної Кореї та США зробила науковий прорив у дослідженні одного з найвідоміших об’єктів Всесвіту — скупчення Персея. Завдяки сучасним методам спостереження та комп’ютерному моделюванню вчені знайшли докази грандіозного зіткнення, яке відбулося близько 5 мільярдів років тому.
Дослідження опубліковано у науковому журналі Nature Astronomy (NatAstro).
Скупчення Персея розташоване приблизно 240 млн світлових років від Землі. Воно має масу, еквівалентну 600 трлн мас Сонця. Протягом десятиліть фахівці вважали, що воно давно стабілізувалося після злиття, але нові спостереження виявили аномалії у будові об’єкта.
За допомогою ефекту гравітаційного лінзування та комп’ютерного моделювання команда встановила, що приблизно 5 млрд років тому величезний потік темної матерії в 200 трлн сонячних мас врізався в скупчення Персею, залишивши по собі слабкий, але значний міст.
«Це частина, яку ми шукали. Всі дивні форми і газ, що завихрюється, що спостерігаються в скупченні Персея, тепер набувають сенсу в контексті великого злиття», — зазначив автор дослідження, доктор Джеймс Джі.