Археологічна сенсація в Перу: вчені виявили гробницю жінки еліти найдавнішої цивілізації Америки
Археологи в Перу виявили поховання жінки віком близько 5 000 років, яка, ймовірно, належала до еліти цивілізації Караль — найдавнішої відомої міської культури Америки. Знахідка зроблена на археологічному майданчику Асперо, стародавньому рибальському поселенні на узбережжі Тихого океану, що входило до складу цивілізації Караль.
Про це повідомляє Reuters.
Як зазначили дослідники, знахідка зроблена на археологічному майданчику Асперо, стародавньому рибальському поселенні на узбережжі Тихого океану, що входило до складу цивілізації Караль. Поховання виявлено в громадській споруді Хуака-де-лос-Ідолос.
Останки жінки збереглися в надзвичайно хорошому стані, що дозволяє дослідникам отримати цінну інформацію про поховальні практики та соціальну структуру того часу. Разом із тілом знайдено багатий поховальний інвентар, включаючи панель з пір’я ара — один із найдавніших відомих прикладів мистецтва з пір’я в Андах .
“Це важливе поховання, оскільки в ньому присутні елементи, які відповідають жінці високого статусу”, – розповів археолог Девід Паломіно.
Експерт вказав на те, як було загорнуто тіло, а також на збереження її шкіри, волосся та нігтів. Тіло жінки, яка померла у віці близько 20–35 років, було знайдено в мантії із синіх та коричневих пір’їн, які могли належати амазонським папугам ара. Більше того, гробниця була оточена кошиками з підношеннями, вазами, гарбузами та дзьобом тукана.
Зазначимо, що місто Караль розташоване приблизно за 180 кілометрів від перуанської столиці Ліми, в долині річки Супе. Дана місцевість була заселена у той же час, що і давньоєгипетська, китайська та шумерська цивілізації.
Так, цивілізація Караль, яка існувала між 3000 і 1800 роками до н.е., вважається найдавнішою міською культурою у Південній Америці. Цивілізація відома своїми монументальними архітектурними спорудами, включаючи піраміди, і складною соціальною структурою.