Археолог розкриває таємниці затонулих скарбів: десятки тонн золота і срібла у водах Іспанії та Португалії
Підводний археолог Александре Монтейро заявив про вражаючу знахідку – понад 250 кораблів, що затонули у водах архіпелагів Азорських островів і Мадейри, а також на материковому узбережжі Португалії. Як повідомляє Observador, дослідник з Інституту історії, територій і спільнот в Universidade Nova de Lisboa за 25 років дайвінгу створив детальну карту цих затоплених скарбів.
Читайте також: Археологи знайшли давній меч VII століття на таємничому англосаксонському кладовищі
В його базі даних уже налічується 8620 корабельних аварій у цій морській території. “У мене близько 7500 кораблів для узбережжя материка, близько 1000 для Азорських островів і 120 для узбережжя Мадейри”, – зазначив він, повідомляючи, що це затоплені судна, які потонули після 1500 року, коли з’явилися перші письмові згадки про них.
Під час своїх досліджень на Азорських островах Монтейро виявив згадку про втрату флагманського корабля Нашої Серафими, що затонув у 1615 році. “Я бажав знайти цей корабель. Мені знадобилося чотири роки, щоб досліджувати архіви, і під час першого занурення я знайшов місце його загибелі”, – поділився своїм досвідом археолог.
Згідно з його словами, коли компанії, що займаються пошуками скарбів, звернулися до регіонального уряду Азорських островів, виявилося, що не було чіткого уявлення про кількість затонулого флоту. “Про це підозрювали, але наших знань було нуль,” – підкреслив він.
Серед затонулого флоту особливу увагу привертає іспанський корабель «Богоматір Вервиці» 1589 року, який затонув з 22 тоннами золота і срібла на борту. Монтейро зауважив, що інформація про цей корабель була опублікована, але португальський уряд досі не вживає жодних дій в цьому напрямку.
Дослідник попередив, що шукачам скарбів знадобляться неабиякі зусилля, адже затонулі кораблі покриваються піском. “Якби я витратив місяць на роботу над проектом, я б знайшов цей корабель,” – запевнив археолог. За його словами, знаємо, що існує 250 кораблів зі скарбами, і рано чи пізно будь-який портовий проект натрапить на таку знахідку. Проте наразі не існує жодного плану для захисту даних знахідок”, – обурився Монтейро.
Така інформація відкриває нові перспективи для підводної археології та дослідження історії мореплавання, а також може стати підґрунтям для подальших пошуків ще незнайдених скарбів.