Без батарей і дротів: вчені винайшли генератор, що живиться вологою з повітря

Вчені представили проривну технологію – генератор евапоелектрики, що здатний виробляти електроенергію з води,яка випаровується в повітря. Це може кардинально змінити майбутнє носимих пристроїв, датчиків і мікроелектроніки, позбавивши людство залежності від батарей.

Про це пише Advanced Science News.

Дійсно, технологія, описана як “евапоелектрика”, може лягти в основу екологічної електроніки без батарей.

На думку вчених, шлях від лабораторії до полиць магазинів може зайняти від трьох до п’яти років.

Попередні дослідження показують, що потужність генератора можна додатково підвищити в три-п’ять разів або навіть у десять разів. Одна з найперспективніших сфер застосування цієї технології — носимі пристрої.

“Уявіть собі крихітні датчики або носимі пристрої для відстеження здоров’я, наприклад, фітнес-браслет, які працюють на волозі з повітря або вашого поту, і батареї не потрібні!” — зазначив Цао.

Як працює генератор на випаровуванні води

В основі пристрою лежить пористий гідрогель полівінілспірту (ПВС). Це губчастий, вологолюбний матеріал, який з плином часу рівномірно вбирає і виділяє вологу.

Коли вода випаровується з поверхні гідрогелю, вона охолоджує гель — приблизно так само, як піт охолоджує шкіру. Це створює невелику, але стійку різницю температур між охолодженим гелем і теплішим базовим шаром. Між ними знаходиться термоелектричний генератор, який перетворює різницю температур на електричну напругу.

“Потужність електрики, що виробляється пристроєм, була більш ніж утричі вищою, ніж у традиційних гідроелектричних систем. Ба більше, це було досягнуто в реалістичних умовах навколишнього середовища — 26 градусів за Цельсієм, вологість 40% і легкий вітерець, який можна порівняти зі швидкістю повільної ходьби”, — зазначив Цао.

Евапоелектрика — це не просто технологічна новинка, а потенційна відповідь на одне з головних питань майбутнього: як забезпечити чисту енергію без шкоди для природи.

Читайте також