Австралія спустила на воду гіганта: що відомо про найбільший електричний корабель планети
В Австралії офіційно спустили на воду найбільший у світі електрокорабель — судно “Hull 096”, також відоме як “China Zorrilla”. Новинка символізує важливий крок до декарбонізації морських перевезень та є частиною глобального переходу до екологічно чистого транспорту.
Про це пише The Guardian.
Читайте також: В NASA заявили, що інженерна споруда Китаю вплинула на рух планети Земля: про що йдеться
Так, спускаючи судно на воду в Гобарті в п’ятницю, 2 травня, виробник з Тасманії компанія Incat заявила, що воно працюватиме повністю на акумуляторній електростанції і має можливість перевозити до 2100 пасажирів та 225 транспортних засобів через річку Плейт, яка утворює кордон між Аргентиною та Уругваєм.
“Ми будуємо провідні світові судна тут, у Тасманії, вже понад чотири десятиліття, і корпус 096 – це найамбітніший, найскладніший і найважливіший проект, який ми коли-небудь реалізовували”, – заявив голова Incat Роберт Кліффорд.
Технічні характеристики:
- довжина: 130 метрів;
- пасажиромісткість: 2 100 осіб;
- місткість для транспортних засобів: 225 одиниць;
- батареї: понад 250 тонн, забезпечують понад 40 мегават-годин енергії;
- привід: вісім електричних водометів
Це судно є найбільшим електричним транспортним засобом у світі та має енергетичну систему, яка вчетверо перевищує потужність будь-якої попередньої морської установки.
Відомо, що проєкт вартістю 250 мільйонів доларів був частково профінансований за рахунок кредиту в 60 мільйонів доларів від Ради розвитку Тасманії. Очікується, що остаточне обладнання, включаючи найбільшу на будь-якому поромі роздрібну зону площею 2 300 квадратних метрів, буде завершено перед початком морських випробувань пізніше цього року.
Експерти вже заявили, що цей запуск знаменує собою значний крок у напрямку сталого морського транспорту.
Читайте також: Давні мікроби Землі підказали, де шукати життя в системі Сатурна
Це важливо з кількох причин:
- Зменшення викидів CO₂ – морський транспорт є одним із головних джерел парникових газів у світі. Перехід на електричні кораблі дозволяє значно скоротити викиди та зменшити вплив на клімат.
- Інноваційність – запуск найбільшого електрокорабля демонструє реальний прогрес у застосуванні “зелених” технологій на великому масштабі, що раніше вважалося складним через обмежену енергоємність акумуляторів.
- Поштовх для галузі – успішне введення в експлуатацію такого судна може прискорити розвиток екологічного суднобудування та стимулювати інші країни інвестувати в подібні проєкти.
- Менші експлуатаційні витрати – електротяга дешевша в обслуговуванні та експлуатації, що з часом дозволить знизити вартість морських перевезень.