Замість безпечного дитинства – хвилі спеки та повені: вчені спрогнозували майбутнє тих, хто народився у 2020-тих

Бельгійські вчені з Вільного університету Брюсселя та інших провідних інститутів з’ясували, що сучасні діти протягом свого життя переживуть у кілька разів більше кліматичних катаклізмів, ніж бабусі та дідусі. Дослідження опубліковано у науковому журналі Nature.

Команда проаналізувала дані щодо 1,69 млрд молодих людей віком від п’яти до 18 років.

Результати показали, що навіть за оптимістичного сценарію (+1,5°C) 52% дітей, що народилися в 2020 році, зіткнуться з екстремальною спекою, якої не знали попередні покоління. При цьому протягом їхнього життя хвилі спеки, повені та інші погодні лиха траплятимуться у 2–7 разів частіше, ніж за життя людей 1960 року народження.

За поточної кліматичної політики (+2,7°C) цей показник зросте до 90%.

“Це означає, що 1,5 млрд дітей виявляться під ударом аномальної спеки. У доіндустріальну епоху такі ризики були б менше 0,01%”, – пояснив провідний автор дослідження доктор Люк Грант.

Дослідники наголошують: термінові заходи можуть скоротити ризики вдвічі. За сценарію +1,5°C кількість дітей під загрозою голоду знизиться з 400 до 316 млн., небезпека лісових пожеж торкнеться на 25 млн. менше дітей, а частота катастрофічних посух зменшиться на 20%.

Вчені закликають розглядати ці дані як червоний код для людства. За їхніми розрахунками, планета перетне фатальну позначку +1,5°C вже на початку 2030-х, якщо не скоротити викиди на 45% до 2030 року.

Читайте також