Фото - freepik
Міжнародна команда вчених досягла прориву у збереженні какапо – надзвичайно рідкісного виду нелітучих папуг, який перебуває на межі зникнення.
Дослідження опубліковане у науковому журналі PLOS One.
Читайте також: Архітектурна сенсація на Вінниччині: знайдено руїни загадкового палацу, якого немає на мапах
Так, у рамках дослідження міжнародній групі науковців із Німеччини та Нової Зеландії вдалося підвищити рівень фертильності какапо з 29% до 70% завдяки вдосконаленій методиці штучного запліднення. Ключовим елементом методу стала електрична стимуляція, яка дозволяє отримати більш якісне насіння від самців папуг.
Таким чином, штучно вдалось запліднити 12 самок какапо. У результаті на світ з’явилися чотири здорові пташенята, ідентифіковані як нащадки саме цього методу запліднення.
Тепер вчені мають надію, що нова методика штучного запліднення стане ключовим інструментом у збереженні популяції какапо та, можливо, інших рідкісних птахів у майбутньому.
“Це реальний прорив. Ми показали, що навіть для таких складних у розмноженні видів, як какапо, можливо досягти стабільного приросту чисельності”, — наголосили дослідники.
Нагадаємо, що какапо — це великі, нелітучі, нічні папуги, що мешкають виключно у Новій Зеландії.
Вони відомі насамперед незвичайною системою розмноження. Так, какапо розмножується раз на кілька років, переважно у роки, коли є врожай фруктів дерев Rimu (рід Podocarpus). Самці збираються на “лек-сайтах”, де видають гучні шлюбні крики, щоби привабити самок, з особливих ям (струмів), які резонують у ґрунті. Самки самостійно висиджують яйця (до 3 штук) та доглядають за потомством.
Читайте також: NASA б’є на сполох: у XXI столітті спека може стерти з карти одну з країн світу
Раніше какапо був поширений по всій території країни, але нині живе тільки на кількох охоронюваних островах (Анкор, Кодфіш). Справа в тому, що цей унікальний вид папуг виявився надзвичайно вразливим до завезених хижаків — кішок, пацюків та тхорів, які стали винищувати яйця та молодняк.
Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…
Вчені вважають лимони продуктом довголіття. Їх вживання зміцнює імунітет, знижує ризик серцевих захворювань та містить…
Дізнайтеся, чому може не працювати мобільний інтернет та як вирішити цю проблему за допомогою порад…