Вчені виявили зв’язок між аеродинамікою листя та збереженням поживних речовин

Фото - freepik

Вчені з Технічного університету Данії виявили, що форма листа впливає на відстань, яку він пролітає при падінні з дерева. Відкриття проливає світло на важливий механізм еволюції, що допомагає деревам зберігати поживні речовини.

Дослідження опубліковано у науковому виданні Journal of the Royal Society Interface (JRSI).

Команда провела серію експериментів зі штучним листям у резервуарі з водою. Фахівці розробили спеціальний пристрій, що дозволяє одночасно скидати 100 паперових листків різної форми.

Виявилося, що симетричне листя падає швидше і ближче до стовбура, тоді як асиметричне листя починає обертатися, уповільнюючи падіння і відлітаючи далі. Листя з меншою кількістю часток також опускаються швидше.

Оскільки близько 40% вуглецю, поглиненого деревом, повертається в грунт через листя, що розкладається, для рослини критично важливо, щоб опале листя залишалося в приствольной зоні.

Дослідження передбачає, що за мільйони років еволюції дерева оптимізували форму листя для максимального збереження поживних речовин.

Відкриття не тільки розширює розуміння екології лісу, але й може знайти застосування у розробці біорозкладних дронів або систем доставки мікрооб’єктів.

Читайте також