Вчені назвали самий руйнівний рік для людства: час, коли сонце згасло, а світ поринув у морок
Вчені дізналися, який рік приніс людству найбільші руйнування, холод та катаклізми. Цим питанням займався професор з Гарварда Майкл Маккормік.
Як пише журнал Science, найгірше довелося тим, хто жив у 536 році нашої ери.
Так, причиною катастрофи 536 стало потужне виверження вулкана в Північній Америці. Попіл закрив сонце, викликав “вулканічну зиму”. Це підтверджують крижані керни з Гренландії, де знайдено сліди сірки та вулканічного попелу того періоду.
Крім того, майже на два роки Європа, Близький Схід та частина Азії поринули у морок. Сонце світило дуже слабо, майже як місяць, і не могло зігріти землю. Це призвело до зниження середніх літніх температур на 1,5–2,5°C, спричинивши найхолодніше десятиліття за останні 2300 років. Зниження температури спричинило неврожаї, голод та соціальні потрясіння.
За цим пішли природні катаклізми, голод та хвороби. Через зміни клімату у східних областях Римської імперії почалися спалахи чуми та голоду.
У 541 році спалахнула Юстиніанова чума, яка знищила значну частину населення Східної Римської імперії, що ще більше погіршило ситуацію.
Потім настала низка землетрусів, які забрали багато життів.