Українські прізвища з турецьким корінням: перевірте своє у списку

фото - колаж YSТNews

Деякі українські прізвища мають турецьке або східне походження, що є результатом історичних контактів між Україною та Османською імперією, які тривають вже кілька століть.

Про ці родові імена розповів мовознавець Юліан Редько у своїй книзі “Сучасні українські прізвища”.

Ось кілька прикладів прізвищ з турецьким корінням:

Арнаут. Це родове ім’я носили турецькі сторожі, які сповідували християнство. Наразі в Україні налічується 1517 представників такого прізвища. Більшість із його носіїв мешкає на території Київської та Одеської областей.

Читайте також: Українські прізвища, що походять з часів Київської Русі: перевірте своє у списку

Бекеш – це прізвище походить від турецького слова “bekeş”, що означає охоронець або захисник.

Дервіш – походить від турецького слова “derviş”, що означає ченця або мандрівного монаха в мусульманській традиції.

Карасев – це прізвище має турецьке походження, де “kara” означає “чорний”, а “sev” — “любов”. У сукупності може означати “любов до чорного” або “чорна любов”.

Чаус. Це прізвище належало слугам турецьких султанів, має 1876 носіїв, більшість із яких мешкає в Чернігові, Києві та Львові.

Шахін – походить від арабського “شاهين” (шахін), що означає “сокіл”. Цей термін широко використовувався в турецькій та арабській культурах.

Янчаренко. Дане прізвище походить від назви війська Османської імперії – яничари. Ця піхота була створена султаном Мурадом I. У сучасному світі таке прізвище вважається рідкісним, оскільки відомо лише про 26 його носіїв, які мешкають у Полтавській області.

Читайте також: Українські прізвища, які вказують на жіноче лідерство в роді: перевірте своє у списку

Зазначене свідчить про культурні та історичні впливи Османської імперії, які залишили свій відбиток на формуванні українських прізвищ. Ці впливи могли бути результатом торгових, військових і дипломатичних зв’язків між народами протягом століть.

Читайте також