Тепер коні можуть “говорити” з людьми: вчені створили нейромережу, яка перекладає мову тварин

У Швеції створили унікальну нейромережу Dessie, яка здатна розпізнавати й інтерпретувати емоції коней на основі їхньої поведінки. Розробка має потенціал революціонізувати догляд за кіньми, покращити комунікацію між людиною та твариною і забезпечити краще розуміння потреб тварин у спорті, ветеринарії та на фермах.

Проєкт висвітлено в офіційному пресрелізі Королівського технологічного інституту KTH у Швеції, де зазначено, що унікальна нейромережа Dessie здатна “перекладати” мову тіла коней за допомогою машинного навчання та згенерованих зображень.

Дослідники зі Швеції створили унікальну нейромережу під назвою Dessie, яка здатна “перекладати” мову тіла коней. Система була навчена на великій базі зображень, включно зі згенерованими даними, що дозволило охопити широкий спектр поведінкових реакцій.

Отож, AI-модель аналізує пози тіла, вуха, хвоста та загальну поведінку коня – елементи, які у тварин є ключовими для комунікації, щоб розпізнавати емоційні стани тварини — наприклад, тривогу, зацікавленість, роздратування чи спокій, а також виявити ознаки болю або дискомфорту.​

Ключові функції Dessie:

  • аналіз рухів у 3D – визначає положення тіла, рухи голови, вух, хвоста та кінцівок на основі відео, навіть у русі;
  • виявлення ознак болю або дискомфорту – розпізнає поведінкові маркери, пов’язані з болем або стресом (наприклад, напруга м’язів, зміни пози);
  • використання згенерованих зображень – модель тренується не лише на реальних відео, а й на синтетичних даних, що значно розширює її можливості без потреби у великій кількості записів;
  • “цифровий голос” для коней – дає змогу власникам, ветеринарам та дослідникам краще розуміти стан тварини, навіть без зовнішніх симптомів.

Така технологія допоможе покращити благополуччя тварин, адже власники та ветеринари зможуть краще розуміти стан коня після операцій або контролювати їх стан під час тренувань.

Може використовуватися в кінному спорті, фермерстві, ветеринарії й навіть у дослідженнях поведінки тварин.

Читайте також