Starlink так не вміє: Китай встановив рекорд лазерного зв’язку між супутниками та Землею

Наочне зображення: Демонстрація лазерного ретранслятора зв'язку NASA

Китай став на крок вперед у світі технологій, встановивши новий рекорд у лазерному зв’язку між супутниками та Землею. Цього разу мова йде про неймовірну швидкість передачі даних у 100 гігабіт на секунду, що в десять разів перевищує попередні досягнення, пише interestingengineering.com.

Прорив від Chang Guang Satellite Technology

Цей успіх був досягнутий завдяки зусиллям компанії Chang Guang Satellite Technology, яка розробила найбільшу у світі мережу комерційних супутників дистанційного зондування Землі — Jilin-1. Випробування проводилися між мобільною наземною станцією на вантажівці та одним із 117 супутників, які вже знаходяться на орбіті.

Конкуренція з Starlink

Цей прорив не тільки продемонстрував технічні можливості Китаю в космічних технологіях, але також надає Chang Guang Satellite Technology конкурентну перевагу у боротьбі з такими гігантами, як Starlink. За словами Ван Хангхана, керівника відділу лазерного зв’язку компанії, “Ілон Маск зі своїм Starlink демонструє лазерний зв’язок між супутниками, але поки не реалізував його для з’єднання з Землею. Можливо, у них є ця технологія, але ми вже активно впроваджуємо її в масовому порядку”.

Плани на майбутнє

У планах компанії Chang Guang Satellite Technology — впровадження лазерного зв’язку на всіх супутниках Jilin-1. Це дозволить створити мережу з 300 супутників до 2027 року, що істотно підвищить ефективність і швидкість передачі даних по всьому світу.

Таким чином, з новими досягненнями в лазерному зв’язку Китай не тільки підтверджує свій статус лідера в космічних технологіях, але й відкриває нові горизонти для світових технологій у галузі зв’язку.

 

Читайте також