Сотні людських кісток, яким понад 4000 років знайшли у річці Темза: як вони туди потрапили
Не так давно вчені зробили приголомшливе відкриття: у річці Темза, що в Англії, було знайдено сотні людських кісток. Нещодавнє дослідження показало, що більшість з цих останків належать до бронзового та залізного віків. Але загадкою залишається, чому давні люди скидали тіла у річку.
Про це повідомляє Live Science.
Так, 28 січня в журналі Antiquity опублікували результати дослідження, у якому вчені проаналізували радіовуглецеве датування 30 скелетів з Темзи, щоб визначити період їхнього походження та можливі причини цих загадкових поховань.
Цікаві факти та дослідження
Провідна авторка дослідження, Нікола Артур, кураторка Музею природничої історії в Лондоні, зазначила: “Більшість людей, зокрема жителі Лондона, були шоковані, коли дізналися, що в Темзі виявлено сотні людських останків”. За її словами, хоча людські скелети часто знаходять у водоймах Північно-Західної Європи, масове скупчення таких кісток у Темзі є унікальним.
Дослідження останків почали ще в XIX столітті. Спочатку висувалися припущення, що це жертви битв між кельтами та римлянами. Наприкінці XX століття з’явилася теорія, що більшість тіл могли опинитися у воді через ерозію прибережних поховань або через утоплення.
Незгасимий інтерес до минулого
Нікола Артур пояснила: “Головне питання — як саме ці кістки опинилися в річці”. Щоб отримати відповіді, вчені провели десятки радіовуглецевих аналізів. Результати виявили, що знайдені останки датуються періодом від 4000 року до н. е. до 1800 року н. е., охоплюючи майже 6000 років. Проте більшість кісток належать до бронзового віку (2300–800 роки до н. е.) і залізного віку (800 рік до н. е. – 43 рік н. е.), які були знайдені у верхній течії Темзи.
Проте, незважаючи на нові дані, питання про те, чому давні жителі скидали тіла в річку, залишається відкритим. Дослідники припускають, що це могло бути частиною ритуальних поховань або жертвопринесень. Подальші дослідження можуть допомогти розкрити цю таємницю і пролити світло на загадки давніх цивілізацій.