Вчені до 2030 року готуються змінити визначення секунди: що відомо про нові розрахунки

фото - freepik

Вчені працюють над оновленням визначення секунди, спираючись на прориви в оптичних атомних годинниках, які у 100 разів перевершують точність традиційних цезієвих стандартів. Нове визначення може бути запроваджене до 2030 року і це стане найбільшим оновленням системи вимірювання часу за останні десятиліття.

Про це пише  focus.ua.

Сучасне визначення було встановлене на міжнародному рівні в 1967 році. Секунда визначається точною тривалістю 9 192 631 770 циклів випромінювання, що відповідає переходу між двома надтонкими рівнями основного стану атома цезію-133.

Простіше кажучи, атоми можуть переходити у збуджений стан і зрештою повертатися до початкового стану, випромінюючи радіацію у дуже передбачуваний спосіб. Цей перехід слугує основою для атомних годинників, які необхідні для точного відліку часу. У 2018 році визначення зазнало незначного оновлення, але цезій-133 залишився точкою відліку.

Вимірювання часу має вирішальне значення в метрології, науковому вивченні вимірювань. Воно відіграє центральну роль у визначенні інших ключових одиниць, вимірювання яких залежать від точного хронометражу, що забезпечує узгодженість між науковими дисциплінами.

Вчені продовжують досліджувати способи уточнення визначення секунди. Досягнення в галузі оптичних атомних годинників перевершили точність традиційних годинників на основі цезію. За словами доктора Ліз Донлі, керівника відділу часу і частоти Національного інституту стандартів і технологій, оптичні стандарти частоти тепер можуть досягти рівня точності в 100 разів вищого, ніж ті, що базуються на цезію.

Нове визначення секунди може бути запроваджене до 2030 року за умови дотримання ключових технологічних стандартів, таких як передача оновлених вимірювань через волоконну оптику. Хоча ця зміна може не вплинути на повсякденне життя, вона має значні наслідки для науки, забезпечуючи безпрецедентний рівень точності у вимірюванні часу.

Читайте також