Фото: Jason Koski / Cornell University
Спеціалісти Корнельського університету (США) здивували світ, представивши рекордно маленького крокуючого робота. Про це повідомляється в журналі Science.
Ці роботи належать до категорії діфракційних, тобто вони управляються шляхом діфракції видимого світла. Раніше рекордна модель мала розміри до 70 мікрон, проте у новому експерименті інженери зібрали крокуючу машину, розміри якої становлять лише 5 мікрон. Це менше, ніж довжина хвилі видимого світла.
Читайте також: На Місяць впав неопізнаний об’єкт: яскравий спалах було видно із Землі
«Ці роботи крихітні. І ми можемо змусити їх робити все, що забажаємо, змінюючи магнітні поля, які контролюють їхні рухи», — зазначив професор фізики та співавтор дослідження Ітай Коен. Він пояснив, що робота відправляють у рух завдяки магнітам. Альтернативно, їх можна використовувати у рідкому середовищі.
Франческо Монтіконе, ще один з авторів дослідження, зауважив: «Мініатюризація робототехніки нарешті досягла точки, коли ці приводні механічні системи можуть взаємодіяти зі світлом». Він додав, що робот частково є пружиною, здатною переміщуватися в просторі і штовхати інші об’єкти.
Вчені стверджують, що мініатюрні діфракційні роботи можуть знайти своє застосування в біології і медицині. За словами Монтіконе, в майбутньому такі машини зможуть збирати дані, переміщуючись безпосередньо по об’єкту дослідження.
Це цікаво: Друге життя: науковці в Японії розгадують формулу воскресіння
Цей прорив у технології відкриває нові горизонти для наукових досліджень та практичного використання маленьких роботів у різних галузях, від медицини до екологічних досліджень.
Лише 0,001% людей дихають по-справжньому чистим повітрям.
Ця ситуація підняла питання щодо політики операторів у наданні послуг, які традиційно повинні бути безкоштовними,…
Новий стандарт Bluetooth 6.1 покращив захист приватності та економію акумулятора.
Магнітна буря червоного рівня охопила нашу планету через сильний спалах та викиду корональної маси (СМЕ)…
Шотландські вчені з Університету Сент-Ендрюс зробили несподіване відкриття - шимпанзе мають вроджене почуття ритму, яке…
Нове дослідження японських вчених вказало на тісний зв’язок між гігієною ротової порожнини та серцево-судинним здоров’ям.