Створено найменшого крокуючого робота у світі
Спеціалісти Корнельського університету (США) здивували світ, представивши рекордно маленького крокуючого робота. Про це повідомляється в журналі Science.
Ці роботи належать до категорії діфракційних, тобто вони управляються шляхом діфракції видимого світла. Раніше рекордна модель мала розміри до 70 мікрон, проте у новому експерименті інженери зібрали крокуючу машину, розміри якої становлять лише 5 мікрон. Це менше, ніж довжина хвилі видимого світла.
Читайте також: На Місяць впав неопізнаний об’єкт: яскравий спалах було видно із Землі
Управління за допомогою магнітних полів
«Ці роботи крихітні. І ми можемо змусити їх робити все, що забажаємо, змінюючи магнітні поля, які контролюють їхні рухи», — зазначив професор фізики та співавтор дослідження Ітай Коен. Він пояснив, що робота відправляють у рух завдяки магнітам. Альтернативно, їх можна використовувати у рідкому середовищі.
Перспективи використання
Франческо Монтіконе, ще один з авторів дослідження, зауважив: «Мініатюризація робототехніки нарешті досягла точки, коли ці приводні механічні системи можуть взаємодіяти зі світлом». Він додав, що робот частково є пружиною, здатною переміщуватися в просторі і штовхати інші об’єкти.
Майбутнє в біології та медицині
Вчені стверджують, що мініатюрні діфракційні роботи можуть знайти своє застосування в біології і медицині. За словами Монтіконе, в майбутньому такі машини зможуть збирати дані, переміщуючись безпосередньо по об’єкту дослідження.
Це цікаво: Друге життя: науковці в Японії розгадують формулу воскресіння
Цей прорив у технології відкриває нові горизонти для наукових досліджень та практичного використання маленьких роботів у різних галузях, від медицини до екологічних досліджень.