Сонячна активність 16 травня: що кажуть вчені про можливі магнітні бурі

Фото - freepik

У п’ятницю, 16 травня, суттєвих магнітних бур не очікується. Геомагнітне поле буде спокійного рівня.

Читайте також: Переворот у фізиці? Нове відкриття змушує вчених переглянути 100 років дослідження світла

Отож, за попереднім прогнозом, 16 травня рівень магнітної бурі становитиме 3 бала (зелений рівень), а сонячна активність буде з ймовірністю спалахів класу Х.

А вже у суботу, 17 травня, потужність шторму дещо росте та становитиме 3,67 бала (жовтий рівень). Така магнітна буря вважається середньою, проте метеозалежні люди можуть відчувати головний біль, апатію, тривогу та дратівливість.

Разом з тим, нагадаємо, що 14 травня на поверхні Сонця відбувся потужний спалах — масивна сонячна нитка (філамент) довжиною майже мільйон кілометрів вибухнула на північній півкулі світила. Наразі вчені говорять про те, що попередній аналіз траєкторії плазмового викиду вказує на те, що Земля не перебуває в зоні ураження. Однак оцінити реальну небезпеку чи її відсутність можна буде лише через 2-3 дні.

Так, фахівці попереджають, що якби масштабний потік плазми й магнітного поля, що вирвався у космос був спрямований на нашу планету Земля, то наслідки могли б включати потужну геомагнітну бурю рівня G4 або навіть G5 — з можливим впливом на супутникові системи й енергомережі.

Фото – meteoagent

Варто зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години.

Читайте також: Підказка до життя в космосі? Вперше знайдено лід у зоряній системі за 155 світлових років від Землі

Нагадаємо, що вимірюється геомагнітна активність за шкалою від нуля до дев’яти. Для позначення використовується планетарний К-індекс: якщо показник п’ять і вище, то це вважається потужною магнітною бурею.

Читайте також