Прогноз магнітних бур: чого очікувати від сонячної активності 9 травня

Фото - freepik

Сьогодні, 9 травня, фіксують середній рівень магнітних бур. Це сонячна активність з К-індексом 3,67 (жовтий рівень).

Про це повідомляє ресурс Мeteoagent, який моніторить активність Сонця.

Читайте також: Замість безпечного дитинства – хвилі спеки та повені: вчені спрогнозували майбутнє тих, хто народився у 2020-тих

Геомагнітна активність 9 травня відповідатиме К-індексу 3,67 (жовтий рівень), що означає несильну магнітну бурю.

Зауважимо, що у попередні кілька днів – з 30 квітня по 6 травня – магнітні бурі були потужні. Найпотужніший сплеск був 2 травня, коли магнітна буря досягла рівня G3–G4, що відповідає К-індексу 7. Саме тому наслідки від них можуть відчуватися і зараз.

Однак сонячні спалахи та викиди коронарної маси, які спричиняють магнітні бурі на Землі, можуть статися будь-якої миті.

Так, дійсно 7 травня на Сонці сталося виверження масивної сонячної нитки. Для того, щоб сонячна плазма досягла Землі, має пройти 2-3 дні, як це зазвичай буває, коли на Сонці відбуваються спалахи з корональними викидами маси. Саме тому прогноз може змінитися будь-якої миті.

Зазначимо, що особливо чутливими до магнітних бур є:

  • люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями;
  • особи з підвищеним або зниженим артеріальним тиском;
  • люди похилого віку;
  • пацієнти з психоемоційними розладами;
  • діти раннього віку.

Однак, при правильній підготовці та дотриманні простих рекомендацій можна мінімізувати негативний вплив на організм. Заздалегідь спланувавши свій режим на ці дні, ви зможете пережити період геомагнітної активності без ускладнень для вашого здоров’я.

Харчуватися треба максимально повноцінно, додати сезонні фрукти та овочі, пити вдосталь води. Водночас треба відмовитися від фастфуду, жирної та гострої їжі, алкоголю та кави.

Фото – meteoagent

Важливо пам’ятати про те, що прогноз магнітних бур постійно змінюється, тому краще кожні три години відстежувати показники сонячних спалахів і геомагнітних бур й не припиняти з особливою ретельністю слідкувати за власним здоров’ям.

Читайте також: Вчені пролили світло на походження найбільших хижаків Землі: як тиранозавр потрапив до Америки

Ще б пак, за статистикою, близько 70% гіпертонічних кризів, інфарктів та інсультів відбувається саме під час магнітних бур.

Читайте також