На Вербну неділю в Україні буде сильна магнітна буря: вчені озвучили її потужність
У неділю, 13 квітня, магнітосфера Землі буде у збудженому стані. Таким чином, потужна магнітна буря з K- індексом 5 накрила зараз Україну. Однак, якщо вірити прогнозам, це – останній ривок, і у наступні дні явище нас не турбуватиме.
Про це стало відомо з інформації на порталі meteoagent, що моніторить активність Сонця і складає свій прогноз на основі супутникових систем NOAA, TESIS і наукових міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу.
Читайте також: Мінімум зерен, максимум смаку: вчені розповіли, як приготувати ідеальну каву
Так, за останню добу на Сонці відбулися 13 спалахів класу С та три спалахи класу М, найбільший з яких М2. Зазначимо, що сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М1,4 може викликати невеликий рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Також можливий сонячний радіаційний шторм.
Сьогоднішня магнітна буря може збільшити головний біль, в тому числі і підвищену дратівливість у чутливих осіб. Фахівці радять уникати перевантаження, пити більше води та слідкувати за оновленнями прогнозів, остання геомагнітна ситуація може змінитися.
Сонячна активність на 13 квітня:
- можливість малого геомагнітного шторму – 15%;
- ймовірність великого геомагнітного шторму – 11%;
- імовірність спалаху на Сонці М-класу – 55%;
- імовірність спалаху на Сонці Х-класу – 5%;
- кількість сонячних плям – 43.
Нагадаємо, що магнітні бурі виникають шляхом сонячних спалахів, під час яких у космос викидається велика кількість заряджених частинок. Взаємодіючи з магнітосферою Землі, вони можуть провокувати збурення, які класифікуються за К-індексом: показник 5 і вище про підвищену геомагнітну активність.
Зазначимо, що прогноз магнітних бур допомагає контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.
При цьому усі прогнози науковців наперед – дуже відносні, оскільки сонячна активність надзвичайно мінлива й ситуація може змінюватися до декількох разів навіть за добу. Тому вчені рекомендують стежити за оновленнями та попередженнями.