Чому сніжинки не мають однакових форм: відкриття вчених про кристали льоду
Формування найбільших снігових кристалів може зайняти до 45 хвилин, що дає змогу змінювати умови навколишнього середовища та впливати на їх розвиток. Виявляється, класична шестикутна форма сніжинок, яка відома багатьом, є лише однією з багатьох форм, які можуть набувати снігові кристали.
Чому сніжинки унікальні?
За словами Кеннета Ліббрехта з Каліфорнійського технологічного інституту, більшість сніжинок мають шестикутну форму, але іноді вони можуть мати більш трикутну форму. В рідкісних випадках сніжинки являють собою майже ідеальні рівносторонні трикутники. Ці трикутні сніжинки з’являються лише за певних умов – температура повинна становити приблизно мінус 14 градусів за Цельсієм та мати відповідну вологість, повідомляє uainfo.org.
Різноманітність сніжинок
Зі слів вченого, снігові кристали падають на землю різними способами, і на їх форму впливають різні умови навколишнього середовища. Це означає, що шанси на те, що ви побачите дві однакові сніжинки в природі, практично дорівнюють нулю. Знайти одинакові сніжинки можливо лише в лабораторних умовах.
Невідома кількість форм
До слова, у світі існує приблизно 135 типів сніжинок, які ми зазвичай можемо спостерігати взимку. Але, згідно з дослідженнями, однакових сніжинок не існує. Вчені підкреслюють, що навіть на мікроскопічному рівні ці кристали зазнають абсолютно різних умов, що робить їх абсолютно унікальними.
Ця інформація стає ще одним свідченням дивовижного світу природи та її складних процесів, які ми часто не помічаємо. Тож наступного разу, коли ви будете ловити сніжинки на язику, пам’ятайте – ви милуєтеся унікальними витворами природи!