Революція у кінології: найкращих цуценят для служби людям може визначити лише ШІ
Дослідники зі США та Великобританії , об’єднавши зусилля фахівців з ІІ, ветеринарів та дресирувальників, довели, що штучний інтелект може ефективніше людей відбирати цуценят, здатних стати відмінними службовими собаками.
Робота опублікована в журналі Applied Animal Behaviour Science (AABS) .
Проект проводився у співпраці з навчальним центром The Seeing Eye, Inc., де з цуценятами працюють професійні кінологи. Фахівці роками вели спостереження за характером, увагою та поведінкою собак на різних етапах дресирування, щоб виявити, які риси сприяють успішному становленню собаки-поводиря. Всі ці дані стали основою навчання ІІ-моделі.
Протягом року штучний інтелект оцінював перспективність цуценят, а згодом результати порівняли з прогнозами досвідчених людей-спостерігачів. Виявилося, що ІІ впорався краще: одна з моделей точно передбачила успішність майбутніх службових собак у 80% випадків.
Це відкриття може значно знизити кількість невдач при навчанні собак-помічників та заощадити ресурси на виховання тих, хто від початку не підходить для цієї важливої ролі.
Дослідники сподіваються, що їхня робота стане кроком до більш наукового та об’єктивного підходу у відборі службових собак — і зрештою допоможе більшій кількості людей з особливими потребами отримати надійних та відданих помічників.