Пекельна орбіта: виявлено планету, яка буквально тане біля своєї зірки

У 140 світлових роках від Землі американські вчені з Массачусетського технологічного інституту виявили рідкісне космічне явище – планету, яка буквально випаровується на орбіті своєї зірки. За оцінками астрономів, вона повністю зникне через 1-2 мільйони років.

Про відкриття повідомляється в журналі  The Astrophysical Journal Letters .

Світ, що отримав позначення BD+05 4868 Ab, розташований у сузір’ї Пегаса в 140 світлових роках від Землі та залишає за собою гігантський хвіст із мінерального пилу завдовжки близько 9 млн кілометрів.

Планета розміром між Меркурієм і Місяцем звертається навколо свого помаранчевого карлика всього за 30,5 годин на відстані в 20 разів ближче, ніж Меркурій до Сонця.

Її поверхня розжарена до 1600 ° C, що перетворює кам’янисті породи на магму. Кожен оберт навколо зірки планета втрачає масу, еквівалентну горі Еверест (близько 350 млрд тонн), утворюючи вражаючий пиловий шлейф.

Відкриття зробили за допомогою космічного телескопа TESS, який зафіксував періодичні падіння яскравості зірки під час проходження планети.

Вчені припускають, що BD+05 4868 Ab могла сформуватися далі від зірки, але була викинута на орбіту гравітаційним впливом іншого небесного тіла.

Особливий інтерес представляє склад випаровується матерії. Астрономи планують використовувати телескоп «Джеймс Вебб» для детального аналізу хвоста, який може містити мінерали з кори, мантії або навіть ядра планети.

Спостереження за світом, що згорає, допоможе вченим краще зрозуміти еволюцію планетних систем і механізми їх руйнування в екстремальних умовах.

Читайте також