Не все, що рухається, бачить людина: вчені з’ясували, чому деякі об’єкти “зникають” з поля зору

Вчені зробили важливе відкриття в галузі нейронаук і сприйняття. Так, було встановлено, що швидкість саккадів — швидких рухів очей, які відбуваються кілька разів на секунду, може впливати на те, як людина сприймає об’єкти в русі. Дослідження показали, що об’єкти, які рухаються з такою ж швидкістю, як і саккади, можуть ставати практично невидимими для людського ока.

Робота опублікована в журналі Nature Communications (NatCom) .

Читайте також: Інженери створили робопса нового покоління: натхненний рухами ссавців, він долає і воду, і суходіл

Так, у ході експериментів дослідники з Технічного університету Берліна з’ясували, що при нерухомому погляді людина перестає помічати об’єкти, що рухаються з тією ж швидкістю, тривалістю і на тій самій відстані, що й власні саккади. Це пояснює, чому люди не помічають змащування зображення під час різких рухів очей.

Саккади — це природні рухи очей, що дозволяють нам фокусуватися на різних точках навколишнього світу. Вони є надзвичайно швидкими й відбуваються декілька разів на секунду.

Крім того, дослідження показало, що люди з більш швидкими саккадами здатні краще розрізняти об’єкти, що швидко рухаються. Це може пояснювати, чому деякі спортсмени або геймери мають більш високу зорову реакцію.

Це відкриття може мати важливі наслідки для розуміння того, як ми сприймаємо рухи, а також допомогти в розробці нових технологій, що покращують зорове сприйняття. Наприклад, це може бути корисним у галузі віртуальної реальності, відеоігор або навіть у розробці нових типів технологій для підтримки зору, таких як очні протези чи допоміжні пристрої для людей з обмеженим зором.

Керівник дослідження Мартін Рольфс пояснив, що зникнення об’єктів під час швидких рухів очей — це частина складної роботи нашого зору. На це впливають не тільки самі рухи чи швидкість об’єктів, а й те, як ми концентруємо увагу та як мозок обробляє зорову інформацію.

Читайте також: Нове слово в бойових технологіях: представлено дрон-камікадзе, який працює без GPS та прямого управління

Тепер учені хочуть краще зрозуміти, як саме працює цей процес у різних ситуаціях, і з’ясувати, чи можна контролювати чи змінювати цей процес.

Читайте також