Іспанські вчені зробили вражаюче відкриття: усі запаси золота на нашій планеті формуються в мантії, а вже звідти піднімаються на поверхню. Дослідження провели вчені з Університету Гранади разом з колегами з Чилі, Австралії та Франції, про що повідомляє pershyj.
Читайте також: Науковці з’ясували, що вода на Землі має космічне походження
Геосфера Землі складається з трьох основних частин: кори, мантії і ядра. Корисні копалини, які мають значення для людства, містяться саме в корі. Мантія, в свою чергу, розташована між ядром і корою, поглиблюючись до 17 кілометрів під океанами і до 70 кілометрів під континентами. Саме там, у мантії, і формуються запаси золота.
Хосе Марія Гонсалес, один з авторів дослідження, зазначив, що пошук золота завжди стимулював міграцію, експедиції і навіть війни. Однак, питання його походження залишалося одним з основних у сфері геології.
Вчений також підкреслив, що людина фізично не може дістатися до мантії Землі. Але елементи з неї все ж потрапляють на поверхню. Ксеноліти, породи з мантії, можуть виходити на поверхню під час землетрусів або вулканічних вивержень.
Ксеноліти, які досліджували вчені, були знайдені в масиві Десадо в аргентинській Патагонії — одній із найбільших золотоносних провінцій на планеті. Для команди дослідників стало справжнім відкриттям виявлення тонких, як людське волосся, частинок золота в цих породах.
“Це перший в історії доказ наявності золота в мантії Землі під масивом Дессадо. Виявляється, багатий запасом золота мантія, розташована на глибині 70 кілометрів під континентом, робить Патагонію золотоносною провінцією”, – пояснив Гонсалес.
Отже, нове дослідження ставить важливі питання про природні ресурси і їх походження. Науковці продовжують розкривати таємниці Землі, що може змінити наше уявлення про корисні копалини. Для отримання додаткової інформації, ви можете ознайомитися з інформацією на сайті Університету Гранади.
Міжнародна група вчених з Канади , Великобританії та Китаю дійшли висновку, що міні-льодовиковий період у VI столітті нашої ери стало фактором,…
Зйомка велася на довжині хвилі 17,4 нанометра, що дозволило відобразити корону — верхній, найрідше розріджений…
Тепер відновлення кісток може стати простіше та безпечніше.
Відкриття проливає світло на морську історію Іспанії та обіцяє стати важливою подією для археологічної науки.
Дізнайтеся, які смартфони працюють без підзарядки не один день і що впливає на їхню витривалість.
Китайські вчені здійснили технологічний прорив, вперше вимірявши лазером відстань до супутника DRO-A, що обертається навколо…