Науковці розповіли, як золото потрапляє на поверхню Землі

Іспанські вчені зробили вражаюче відкриття: усі запаси золота на нашій планеті формуються в мантії, а вже звідти піднімаються на поверхню. Дослідження провели вчені з Університету Гранади разом з колегами з Чилі, Австралії та Франції, про що повідомляє pershyj.

Читайте також: Науковці з’ясували, що вода на Землі має космічне походження

Золото походить з глибин Землі

Геосфера Землі складається з трьох основних частин: кори, мантії і ядра. Корисні копалини, які мають значення для людства, містяться саме в корі. Мантія, в свою чергу, розташована між ядром і корою, поглиблюючись до 17 кілометрів під океанами і до 70 кілометрів під континентами. Саме там, у мантії, і формуються запаси золота.

Секрети походження золота

Хосе Марія Гонсалес, один з авторів дослідження, зазначив, що пошук золота завжди стимулював міграцію, експедиції і навіть війни. Однак, питання його походження залишалося одним з основних у сфері геології.

Вчений також підкреслив, що людина фізично не може дістатися до мантії Землі. Але елементи з неї все ж потрапляють на поверхню. Ксеноліти, породи з мантії, можуть виходити на поверхню під час землетрусів або вулканічних вивержень.

Відкриття в Патагонії

Ксеноліти, які досліджували вчені, були знайдені в масиві Десадо в аргентинській Патагонії — одній із найбільших золотоносних провінцій на планеті. Для команди дослідників стало справжнім відкриттям виявлення тонких, як людське волосся, частинок золота в цих породах.

“Це перший в історії доказ наявності золота в мантії Землі під масивом Дессадо. Виявляється, багатий запасом золота мантія, розташована на глибині 70 кілометрів під континентом, робить Патагонію золотоносною провінцією”, – пояснив Гонсалес.

Отже, нове дослідження ставить важливі питання про природні ресурси і їх походження. Науковці продовжують розкривати таємниці Землі, що може змінити наше уявлення про корисні копалини. Для отримання додаткової інформації, ви можете ознайомитися з інформацією на сайті Університету Гранади.

Читайте також