У людському організмі є чимало рудиментарних органів, які колись відігравали критично важливу роль у житті наших предків, але з часом втратили своє значення. Серед них виділяються: чоловічі соски, куприк, вушні м’язи та зуби мудрості.
Виникає питання: чому у чоловіків залишилися молочні залози, якщо вони не виконують своєї первісної функції? Відповіді на це питання однозначної немає, але вчені вважають, що рудиментарні органи виключно не можуть зникнути тільки у однієї статі, адже жінкам вони все ж потрібні.
Це цікаво: Науковці пояснили, чому люди часто чіпають обличчя
Куприк — це залишок хвоста, який мали наші предки. У більшості сучасних людей він практично не розвинений, а в деяких випадках навіть переходить у форму невеличкого відростка, який іноді доводиться видаляти хірургічним шляхом. Однак, незважаючи на всю свою непотрібність, куприк має певну функцію: до нього прикріплюються м’язи та зв’язки, а також він допомагає розподілити навантаження на тазові кістки.
Наші далекі предки не лише мали хвости, а й могли рухати вухами у напрямку звуку. Таке диво еволюції стало можливим завдяки вушним м’язам, які збереглися у сучасних людей, але тепер вони є лише рудиментами.
Читайте також: Скільки на Землі залишилося чистого повітря: на жаль не так багато, як хотілося б
Не можна обійти й зуби мудрості — ще один приклад рудиментарного органу. Всього 4 зуби з 32 часто потребують видалення, оскільки спричиняють безліч проблем, коли прорізуються неправильно. Колись, в епоху наших пращурів, ці зуби допомагали більш ефективно пережовувати тверду їжу.
Таким чином, рудиментарні органи — це своєрідні “експонати” еволюції, що ілюструють, як змінювався людський організм із часом.
У Чехії виявили стародавнє поселення, що розкриває таємниці неоліту та Середніх віків, з численними археологічними…
Дослідження показало, що генетика важливіша за зріст батьків у прогнозуванні зросту дитини. Вчені виявили 12…
Судан має найбільше пірамід у світі, перевершуючи Єгипет. Досліджуйте невідому історію і велич стародавнього царства…
Вчені розкрили, як покращити якість сну: дотримуйтесь правил, щоб уникнути порушень. Важливо створити комфортне середовище…
Вчені вказали на 250 мільйонів років, коли Землі загрожує масове вимирання. Кліматичні зміни можуть зробити…
Дізнайтеся про магнітні бурі в Україні з 23 по 29 грудня: дати, симптоми і поради…