Categories: Новини

Науковці несподівано знайшли унікального хижака на дні Тихого океану

Новий хижак, названий Dulcibella camanchaca, став справжньою сенсацією в науковому середовищі. Ідентифікація цієї незвичайної істоти відбулась у південно-східній частині Тихого океану, в глибинах Атакамського жолоба. Хижака спіймали на рекордній глибині 7902 метри, що викликало неабиякий інтерес серед дослідників, адже ця зона вважається однією з найглибших і найменш вивчених на планеті.

Назва Dulcibella camanchaca, що перекладається як “темрява” мовами народів Анд, ідеально підходить для цього хижака, адже він полює в надзвичайній темряві на дні океану. На думку вчених, такі глибини, що входять до хадальної зони, мають свій унікальний екосистемний баланс, інформує IflScience.

Також цікаво: Горбатий кит встановив новий рекорд, у пошуках пари подолавши 13 тисяч км через три океани

Несподівані знахідки в Атакамському жолобі

Для того щоб виявити нові види, дослідники встановили спеціальні пастки-приманки на дні Атакамського жолоба. Проте, вони не очікували знайти хижака амфіпода в цій частині океану. Хадальна зона, що характеризується неймовірним тиском і повною темрявою, часто є безжальною для більшості морських істот, про що розповідає TheSun.

Дослідники не перестають дивуватися розмаїттю життя в таких екстремальних умовах. Як зазначила провідна авторка дослідження, Джоганна Вестон з Океанографічного інституту Вудс-Хоул: “Це неймовірна частина глибоководної екології. Завжди є новини, що вражають і надихають, і тепер ми маємо ще один шматочок головоломки екосистеми Атакамського жолоба”.

Адаптація до екстремальних умов

Співавторка дослідження, Кароліна Гонсалез з Інституту Міленіо де Океанографія, підкреслила, що Dulcibella “ідеально адаптована до такого екстремального середовища”. Хоча у цієї істоти немає очей, вона здатна використовувати інші органи чуття для виявлення їжі в повній темряві.

“Він має струнке та спритне тіло, яке, ймовірно, допомагає йому легко пересуватися морським дном. Його великий і потужний передній нападник, схожий на кліщі, ідеально підходить для ловлі та утримання здобичі. Також варто відзначити його міцні зуби, які здатні різати та подрібнювати їжу”, – додала Гонсалез.

Читайте також: Скільки на Землі залишилося чистого повітря: на жаль не так багато, як хотілося б

Нове слово в дослідженні океанів

Відкриття такого потужного і раніше не задокументованого хижака в Атакамському жолобі значно розширює знання про цю унікальну екосистему. Вчені сподіваються, що вивчення Dulcibella camanchaca допоможе глибше зрозуміти, як види конкурують з екстремальними умовами глибини, тиском і безоднею темряви.

Таким чином, науковці продовжують робити відкриття, які кидають виклик традиційним уявленням про життя в океанах. Ця знахідка ще раз підтверджує, що у глибинах Тихого океану ще багато таємниць, які чекають на своє відкриття.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Кадр, який важко роздивитися без мурашок: на дні океану вчені знайшли рибу з моторошними паразитами на голові (відео)

Вчені зняли кадри на глибині 1604 футів (489 метрів) під час експедиції з вивчення морського…

2 години ago

Звична миша в минулому? Razer випустила мишу з вертикальним хватом: які переваги

Вертикальна мишка - це майбутнє комфортної роботи та геймінгу?

6 години ago

Прокляття Балтики: отруйне дно біля берегів Росії вивільняє вуглекислий газ у атмосферу, провокуючи світову катастрофу

Вчені з Німеччини довели, що морське дно Балтійського моря може не лише поглинати, а й…

8 години ago

Lifecell заманює українців новим тарифом за менше 100 грн: яке наповнення

Lifecell представляє новий тариф, який вразить своєю вигодою!

10 години ago

Українські прізвища, які в давнину мали магічний сенс і впливали на долю: перевірте своє у списку

Давні українці вірили, що прізвище людини дуже сильно впливає на долю людини.

11 години ago

Магнітна буря 25 квітня: астрофізики визначили її потужність

Сильна магнітна буря, яка вирувала останні кілька днів, нарешті почала затихати.

12 години ago