Новий хижак, названий Dulcibella camanchaca, став справжньою сенсацією в науковому середовищі. Ідентифікація цієї незвичайної істоти відбулась у південно-східній частині Тихого океану, в глибинах Атакамського жолоба. Хижака спіймали на рекордній глибині 7902 метри, що викликало неабиякий інтерес серед дослідників, адже ця зона вважається однією з найглибших і найменш вивчених на планеті.
Назва Dulcibella camanchaca, що перекладається як “темрява” мовами народів Анд, ідеально підходить для цього хижака, адже він полює в надзвичайній темряві на дні океану. На думку вчених, такі глибини, що входять до хадальної зони, мають свій унікальний екосистемний баланс, інформує IflScience.
Також цікаво: Горбатий кит встановив новий рекорд, у пошуках пари подолавши 13 тисяч км через три океани
Для того щоб виявити нові види, дослідники встановили спеціальні пастки-приманки на дні Атакамського жолоба. Проте, вони не очікували знайти хижака амфіпода в цій частині океану. Хадальна зона, що характеризується неймовірним тиском і повною темрявою, часто є безжальною для більшості морських істот, про що розповідає TheSun.
Дослідники не перестають дивуватися розмаїттю життя в таких екстремальних умовах. Як зазначила провідна авторка дослідження, Джоганна Вестон з Океанографічного інституту Вудс-Хоул: “Це неймовірна частина глибоководної екології. Завжди є новини, що вражають і надихають, і тепер ми маємо ще один шматочок головоломки екосистеми Атакамського жолоба”.
Співавторка дослідження, Кароліна Гонсалез з Інституту Міленіо де Океанографія, підкреслила, що Dulcibella “ідеально адаптована до такого екстремального середовища”. Хоча у цієї істоти немає очей, вона здатна використовувати інші органи чуття для виявлення їжі в повній темряві.
“Він має струнке та спритне тіло, яке, ймовірно, допомагає йому легко пересуватися морським дном. Його великий і потужний передній нападник, схожий на кліщі, ідеально підходить для ловлі та утримання здобичі. Також варто відзначити його міцні зуби, які здатні різати та подрібнювати їжу”, – додала Гонсалез.
Читайте також: Скільки на Землі залишилося чистого повітря: на жаль не так багато, як хотілося б
Відкриття такого потужного і раніше не задокументованого хижака в Атакамському жолобі значно розширює знання про цю унікальну екосистему. Вчені сподіваються, що вивчення Dulcibella camanchaca допоможе глибше зрозуміти, як види конкурують з екстремальними умовами глибини, тиском і безоднею темряви.
Таким чином, науковці продовжують робити відкриття, які кидають виклик традиційним уявленням про життя в океанах. Ця знахідка ще раз підтверджує, що у глибинах Тихого океану ще багато таємниць, які чекають на своє відкриття.
Дослідження показало, що предки людей 3,5 млн років тому були вегетаріанцями, що ставить під сумнів…
Досліджуйте таємниці античних винаходів! Від грецького вогню до дамаської сталі — відкрийте втрачені технології, які…
Вчені розкрили, скільки насправді часу потрібно для формування нової звички. Дослідження показали, що це може…
Вчені виявили, як за вісім годин тренувань зменшити вагу та збільшити м'язову масу у жінок…
Учені розробили унікальну безпохмільну водку, яка обіцяє покращити ранок після святкувань. Вміст спеціальних добавок зменшує…
Вчені визначили найнебезпечніше місце в будинку - ліжко. Неправильний вибір може призвести до травм, особливо…