На дні Лох-Несса виявили старовинну камеру для полювання на чудовисько: які таємниці розкрито
Поки одні сумніваються в існуванні Лохнеського чудовиська, інші — продовжують шукати докази його існування. Нещодавно ця історія набула нового повороту, адже підводний апарат випадково натрапив на старовинну фотопастку, встановлену ще у 1970 році професором-ентузіастом.
Про це пише Daily Mail.
Так, у 1970 році професор Рой Маккал з Університету Чикаго та Лохнеського бюро розслідувань встановив шість підводних фотопасток у озері Лох-Несс з метою зафіксувати легендарне чудовисько.Три з цих камер були втрачені під час шторму того ж року.
А нещодавно одну з них було виявлено під час випробувань підводного апарату Національного океанографічного центру (НОЦ). Це сталося під час випробувань підводного апарата “Boaty McBoatface”. Під час занурення судна його гвинт випадково зачепив частину системи кріплення камери, що допомогло підняти її на поверхню.
Попри півстоліття у глибинах озера, камера збереглася в чудовому стані — плівка залишилася сухою. Однак, коли інженери NOC її проявили, то, на жаль, жодного сліду Нессі на знімках не виявилося.
Едріан Шайн, засновник проекту «Лох-Несс», підтвердив, що знайдена камера є однією з шести, встановлених Маккалом. Пристрій являв собою механічну фотопастку, яка могла зробити чотири знімки при виявленні руху у воді. За словами Шайна, дивно, що корпус камери витримав 55 років на глибині 180 метрів, зберігши свою працездатність.
Знахідку передали до Центру Лох-Несса в Драмнадрочіте, де її виставлять в експозиції, присвяченій пошукам міфічної істоти. Менеджер центру Нагіна Ішак зазначила, що, незважаючи на відсутність підтверджень існування чудовиська, дослідження тривають. Озеро Лох-Несс залишається об’єктом пильної уваги вчених, а нові технології можуть допомогти розкрити його таємниці.
Наразі NOC проводить тестування автономних апаратів, які здатні занурюватися на глибину до 6000 метрів. Ці пристрої допоможуть у подальших дослідженнях як самого озера, так і океанічних глибин. Таємниця Лох-Неського чудовиська залишається нерозгаданою, але технології продовжують наближати вчених до розгадки.