фото - freepik
Експерти з Пенсільванського університету в США нещодавно поділилися науково обґрунтованими порадами щодо приготування ідеальної кави вдома. Їхні рекомендації ґрунтуються на дослідженнях, які допомагають досягти найкращого смаку та аромату напою.
Дослідження опубліковано у Physics of Fluids.
Так, американські фізики з’ясували, як зробити каву міцнішою, не витрачаючи більше зерен.
Виявляється, секрет криється в техніці заварювання: при використанні ручного методу pour-over важливо лити воду з якомога більшої висоти, але при цьому зберігати стабільний, безперервний струмінь.
В досліджені сказано, що при традиційному заварюванні кави водяний потік може нерівномірно розподілятися через мелений кавовий порошок, що призводить до неповної екстракції.
А от спрямований та сильний струмінь води створює у шарі меленої кави ефект “лавини” – рідина проникає глибше і краще перемішує суміш. Це посилює екстракцію, робить смак більш насиченим і дозволяє використовувати менше зерен. Найкраще для цього підходить спеціальний чайник з вузьким носиком, який дозволяє точно керувати струменем.
При цьому тонкі краплі, навпаки, дають слабкий та менш ароматний напій.
Для свого експерименту вчені з Пенсільванського університету використовували прозору воронку та лазер, щоб простежити за рухом води та зрозуміти, як саме вона взаємодіє з кавовими частинками.
До речі, автори дослідження також радять використовувати середній помел кави, попередньо промивати паперовий фільтр гарячою водою та брати чисту джерельну воду.
Інші поради:
Цей підхід може бути корисним для любителів кави, які прагнуть покращити якість свого напою без значних витрат.
В закордонних архівах знайдено унікальні документи про Пилипа Орлика, що змінюють уявлення про українську історію…
Дізнайтеся, як правильно користуватися флешками, щоб уникнути втрати даних. Відкрийте для себе важливі поради та…
У Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка, що демонструє унікальні артефакти епохи Івана Мазепи, підкреслюючи культурну спадщину…
Експерти назвали найнадійніші месенджери для спілкування, вивівши Telegram за межі рейтингу через зниження безпеки.
Дослідження показало, що пінгвіни, виділяючи аміак, формують хмарний покрив, що охолоджує Антарктиду. Цей процес може…
Дізнайтеся, як виявити шпигунське ПЗ на смартфоні за ознаками перегріву, розрядки акумулятора та підозрілого інтернет-трафіку.