Categories: Наука

“Єгипетська Помпея”: археологи розкопали місто часів батька Тутанхамона

Археологи в Єгипті зробили сенсаційне відкриття — вони знайшли залишки великого стародавнього міста, яке датується періодом Нового царства, приблизно 1340 роком до нашої ери. Є версія, що дане поселення збудував батько фараона Тутанхамона, фараон Ехнатон.

Так, на півночі Єгипту, в районі Ком-ель-Нугуса (близько 43 км на захід від Олександрії), на скелястому хребті між Середземним морем та озером Маріут археологи виявили залишки великого стародавнього міста, якому приблизно 3400 років. Це поселення було збудоване у період Нового царства, імовірно, за часів правління фараона Ехнатона, батька Тутанхамона.

Поселення було знайдено в Ком-ель-Нугуса на півночі Єгипту, приблизно за 43 км на захід від Олександрії, на скелястому хребті між Середземним морем та озером Маріут.

Аналіз сирцевої цегли показав, що це поселення було збудоване у період Нового царства, імовірно, за часів правління фараона Ехнатона, батька Тутанхамона. Час будівництва – приблизно з 1550 по 1070 до н. е.

Раніше єгиптологи вважали, що це місце заселили в пізніші часи, коли греки заснували там власне поселення приблизно в 332 до н. е. Проте дослідники виявили древнє поселення єгиптян, коли вивчали грецьке.

Незрозуміло, наскільки великим було поселення, але якість будівель та планування вулиць можуть вказувати на серйозний розмах. Наприклад, вулиці спроектовані таким чином, щоб відводити поверхневі води та захищати будинки від водної ерозії.

У місті також виявили храм, збудований Рамзесом II, а також приватні похоронні каплиці. Передбачається, що у них ховали воїнів.

“Якщо поселення справді було військовим, то, можливо, там також були фортечні мури та адміністративні будівлі”, — припускають археологи.

Вчені вже заявили, що це одне з найбільших відкриттів в Єгипті за останні десятиліття, адже воно дає унікальне уявлення про повсякденне життя, економіку та ремесла Стародавнього Єгипту часів династичної перебудови.

До речі, однією з особливо цікавих знахідок стала печатка на частини амфори з ім’ям Мерітатон. Мерітатон була старшою дочкою фараона Ехнатона (правив з 1349 по 1336 до н. Е..) І його дружини Нефертіті. Деякі вчені припускають, що Меритатон могла бути співправителем батька під назвою Анхеперуре Нефернефруатон. Ехнатон розпочав релігійну революцію, змушуючи єгиптян поклонятися одному богу – Атону, сонячному диску. Його син Тутанхамон пізніше повернув Єгипту традиційну політеїстичну релігію.

Глечик з ім’ям дочки Нефертіті, ймовірно, пов’язаний з виробництвом вина, що належить королівській родині. Виноградники на околицях Єгипту охоронялися військовими і були одними із стратегічних об’єктів, зазначають вчені.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Кисень та магнітне поле Землі тісно пов’язані: як їх зв’язок формує умови для життя

Дослідження виявило тісний зв'язок між рівнем кисню та магнітним полем Землі за останні 540 млн…

3 години ago

Сильна магнітна буря рівня вгатить по Україні: коли очікувати найпотужнішого удару

В Україні найближчими днями очікується магнітна буря рівня G2, з найсильнішим ударом 7 липня. Підготовка…

3 години ago

Кішка говорить до людини: розшифровка нявкання, його різновиди та значення

Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…

1 день ago

Фахівці розповіли, скільки годин на день можна користуватися смартфоном, щоб не нашкодити очам

Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…

2 дні ago

У світі різко погіршується зір: науковці попереджають про “епідемію” короткозорості

Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.

3 дні ago

Чому варто класти смартфон екраном донизу: три важливі причини

Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…

3 дні ago