Країна в якій знаходиться найбільше пірамід у світі: це не Єгипет

Фото: Martchan/Shutterstock.com

Відомо, що найвідомішими будівельниками пірамід були фараони, які правили Стародавнім Єгиптом. Проте, як виявилося, найбільша колекція пірамід насправді знаходиться в іншій африканській країні — Судані. І це факт, який вражає!

Судан обганяє Єгипет

Згідно з IFLScience, у Судані розташовано від 220 до 255 пірамід. Це на 100 більше, ніж у Єгипті, де, за даними вчених, всього близько 118 пірамід. Справжніми магнітами для дослідників є саме суданські піраміди, які хоч і менші, але не менш вражаючі.

Читайте також: Магнітні бурі: коли слід очікувати найбільший вплив з 23 по 29 грудня

Ці піраміди були зведені для правителів стародавнього царства Куш, яке розвивалося на території сучасного північного Судану. Розквіт цього царства припав на VIII століття до н.е., а ключовою його областю стала Нубія.

Фараони Куш і їх спадщина

Цікаво, що правителі царства Куш також мали вплив на Єгипет, зокрема, в часи XXV династії. Одним з найвідоміших фараонів того часу був Піанхі, який правив із столиці Куш — міста Напата. Саме він надихнувся величчю єгипетських пірамід і став першим, хто отримав піраміду в Ель-Курру.

Археологічні відкриття і їх виклики

Тільки в 1830-х роках історія царства Куш була відкрита заново завдяки зусиллям археологів, які натрапили на артефакти, залишені грабіжниками. На жаль, багато пірамід постраждали від розграбування, а деякі залишаються в жахливому стані. І хоча частина з них була реконструйована, більшість все ще потребує збереження та дослідження.

Це цікаво: Назвали найзагадковіші українські прізвища з невідомим походженням: перевірте своє у списку

Проблеми сучасного туризму

Нестабільна ситуація в Судані заважає розвитку туризму. Поки піраміди Єгипту приваблюють мільйони туристів щороку і є одними з найбільш впізнаваних чудес світу, піраміди Судану залишаються на задньому плані, майже забутими.

Ця ситуація викликає занепокоєння серед дослідників, адже збільшення потоку туристів могло б дати поштовх не лише для вивчення стародавньої цивілізації, але й для відновлення державного статусу Судану як туристичної країни.

 

Читайте також