Довгі крила птахів – наслідок спеки? Нейромережа відкрила новий закон еволюції пернатих
Міжнародна команда вчених зі США та Великобританії зробила відкриття, що переглядає класичні уявлення орнітології. Так, дослідники встановили, що довжина кісток крил у птахів змінюється залежно від клімату, підтверджуючи правило Аллена — чим тепліше, тим довші кінцівки.
Це відкриття стало можливим завдяки новій системі комп’ютерного зору “Skelevision”, яка проаналізувала понад 12 000 зразків з точністю 96% і вивчила крила 1520 видів горобцеподібних птахів з усього світу.
Дослідження опубліковано у науковому журналі Global Ecology and Biogeography (GEB).
Читайте також: Новий невидимий ворог людського організму: відкрито спосіб, яким паразит уникає знищення імунітетом
Нейромережа проаналізувала 12450 зразків з точністю 96% і вивчила крила 1520 видів гороб’ячих пернатих з усіх континентів. Виявилось, що довжина крил не лише визначається здатністю до польоту, як вважалося раніше, а також виконує терморегуляційну функцію.
Таким чином, довгі крила у теплому кліматі допомагають розсіювати тепло від літальних м’язів. Це переглядає традиційний погляд, що форма крил визначається лише вимогами польоту. Правило Аллена працює саме для охолодження, а не збереження тепла.
Дослідження як розкрило нові аспекти еволюції птахів, а й продемонструвало, як сучасні технології можуть революціонізувати класичні біологічні дослідження.
Читайте також: В NASA показали, як виглядатиме Земля, якщо розтануть всі льодовики (відео)
Чому це важливо:
- дане відкриття переглядає традиційні уявлення в орнітології про те, що форма крил – виключно результат адаптації до аеродинаміки;
- відкриття підкреслює, що клімат має глибший вплив на еволюцію птахів, ніж вважалося;
- це також приклад того, як сучасні технології, зокрема нейромережі, можуть допомагати робити прориви в класичних біологічних галузях.