Чому собаки виляють хвостом: пояснення від вчених

Собаки, ці вірні друзі людей, можуть навчатися виляти хвостом з часів одомашнення, і це не просте спостереження, а результат роботи науковців Інституту психолінгвістики Макса Планка в Нідерландах. Про це повідомляє The Guardian.

Це цікаво: Собаки вміють розпізнавати господарів за голосом

Історія одомашнення собак

Науковці вважають, що процес одомашнення собак розпочався приблизно від 15 до 50 тисяч років тому. Сьогодні власники домашніх тварин часто бачать виляння хвоста як індикатор емоційного стану собак, але досі залишалося питання: чому саме собаки почали це робити?

Дослідження поведінки собак

Один із авторів дослідження, доктор Тейлор Херш, пояснив, що, оскільки повернутись у минуле неможливо, вчені вирішили зосередитися на поведінці собак у взаємодії з людьми. Результати спостережень демонструють, що цуценята, які вирощуються в домашніх умовах, виляють хвостом набагато частіше, ніж їхні дикий родичі — вовченята.

Цікаво, що собаки виляють хвостом праворуч у позитивних ситуаціях, наприклад, коли бачать своїх власників, а в агресивних ситуаціях — ліворуч. Цей факт свідчить про те, що ці собаки вміють висловлювати свої емоції через хвіст.

Соціальні сигнали і гіпотези

Науковці також висловили кілька гіпотез щодо популярності виляння хвоста серед собак. Одна з них припускає, що люди несвідомо обирали собак, які активніше виляли хвостом під час приручення, оскільки ритмічні рухи привертали їх увагу. Таким чином, виляння хвоста могло стати частиною соціальної взаємодії між собою і людьми.

Кінолог з Університету Лінкольна Холлі Рут-Гаттерідж вважає, що виляння хвоста є важливим соціальним сигналом для собак. Він підкреслює, що спілкування з людьми може бути для собак менш стресовим, ніж гавкіт. “Я підозрюю, що наші предки сприймали виляння хвоста як позитивний, легкий для читання знак у вовків”, — відзначила Рут-Гаттерідж.

Читайте також: Чому собаки облизують людей: вчені розкривають таємниці їх поведінки

Наступні кроки у дослідженнях

Незважаючи на ці відкриття, дослідники закликають продовжувати вивчення цієї теми, адже розуміння поведінки собак може допомогти в покращенні взаємодії між людьми і їхніми домашніми улюбленцями. Адже і собаки, і люди можуть багато чому навчитися одне від одного.

 

Читайте також