“Пожирач” орбітального сміття: у Великобританії створили супутник, що перетворює метал на паливо
Британський стартап Magdrive розробив інноваційний плазмовий двигун під назвою Super Magdrive, який використовує тверді метали, такі як залізо, алюміній та мідь, як паливо.
Про це пише видання ІТС.
Британський стартап Magdrive здійснив прорив в області космічних технологій, розробивши новий тип плазмового двигуна. Так, технологія Warlock використовує тверді метали як паливо, а тому відкриває можливість очищення навколоземної орбіти від космічного сміття. У майбутньому розробка може стати ключовим рішенням для боротьби з уламками в космосі та навіть підтримувати міжпланетні місії.
Читайте також: Таємничий вир у глибинах Всесвіту: телескоп Джеймса Вебба відкрив таємницю “космічного торнадо”
“Хімічний двигун має дуже високу тягу, але його ефективність – або милі на галон, якщо хочете – дуже низька. З іншого боку, сучасні електричні силові установки мають цілком протилежні характеристики. Вони мають дуже низьку тягу, але відмінну ефективність, чудові милі на галон. Ми створюємо першу систему такого роду, яка має найкраще з обох боків. Це електрична тяга, але вона має суттєве підвищення тяги із зменшенням обсягу та маси”, – заявив засновник Magdrive Марк Стокс.
Дійсно, дана технологія дозволяє космічним апаратам потенційно добувати паливо безпосередньо з комет, астероїдів та інших небесних тіл, що може значно знизити витрати та підвищити автономність місій.
Super Magdrive генерує плазму, іонізуючи металеві частинки та розганяючи їх до високих швидкостей за допомогою магнітних полів. Плазма викидається з двигуна, створюючи реактивну тягу. Система використовує сонячну енергію для заряджання конденсаторів, які запускають процес іонізації.
Хоча спочатку Magdrive планує використовувати цю технологію на супутниках на низьких навколоземних орбітах, у майбутньому вона може бути застосована навіть для міжпланетних місій. Зокрема, засновники компанії вважають, що їхній двигун може сприяти очищенню навколоземної орбіти від космічного сміття, оскільки апарати з таким двигуном зможуть маневрувати та збирати уламки.