Вчені “воскресили” організм, що пролежав 7 тисяч років на дні Балтійського моря

Команді вчених вдалося повернути до життя водорості, які лежали під шаром мулу на дні моря близько 7000 років.

Про це пише Interesting Engineering.

Експерт з фітопланктону і провідний автор дослідження Сара Боліус праналізувала осадові керна з Балтійського моря, щоб ідентифікувати життєздатні сплячі клітини фітопланктону з минулого. Осадові відкладення містять підказки про те, якими були давні екосистеми.

Ретельно ідентифікуючи сплячі клітини і реактивуючи їх за сприятливих умов, дослідники можуть проаналізувати їхні генетичні та фізіологічні особливості та порівняти їх із сучасними популяціями фітопланктону.

Вивчаючи компоненти осаду, відомі як проксі, дослідники можуть зробити висновок про минулу солоність, рівень кисню та температурні умови. Поєднання цих даних із генетичним і функціональним аналізом відродженого фітопланктону допоможе виявити, як і чому ці організми адаптувалися до змін навколишнього середовища в Балтійському морі.

Крім того, команда виявила, що життєздатні водорості можна відродити від стану спокою за сприятливих поживних речовин і умов освітлення. Сплячі водорості були успішно пробуджені з дев’яти зразків осаду, кожен з яких був узятий з різних шарів, що представляють приблизно 7000 років історії клімату Балтійського моря.

Читайте також