Як покращити швидкість інтернету: секретне налаштування роутера, яке варто знати
Якщо інтернет почав “гальмувати”, не варто бігти одразу в магазин за новим роутером. Техніки знають просте налаштування, яке допоможе значно покращити швидкість інтернет-з’єднання. Найприємніше, що цей метод не потребує додаткових витрат і дозволяє миттєво отримати кращу якість інтернет-з’єднання.
Дійсно, швидкість домашнього Wi-Fi може знижуватися з різних причин, і проблема часто не полягає в самому роутері. Наприклад, одночасне підключення багатьох пристроїв може призвести до зниження швидкості інтернету.
Читайте також: Представлено смартфон з батареєю-“монстром”: 22 000 мАг і 2 місяці без підзарядки
Інша проблема – перевантаженість каналу зв’язку, який використовується. Ця проблема особливо актуальна в багатоквартирних будинках, де роутери стоять мало не в кожній квартирі і “сусідують” з іншими пристроями в одному діапазоні, що цілком закономірно призводить до уповільнення з’єднання.
Як зробити роутер потужнішим
Усе, що потрібно від користувача, – вибрати менш завантажений канал і переключити на нього роутер. Для цього виконайте такі кроки:
- відкрийте налаштування роутера, ввівши в адресному рядку браузера одну зі стандартних IP-адрес (192.168.0.1 або 192.168.1.1);
- перейдіть у розділ “Бездротовий режим” і вручну встановіть номер каналу – 10, 11 або 12;
- збережіть внесені зміни і перезавантажте роутер.
Чому рекомендується змінювати канали саме на 10, 11 або 12
Річ у тім, що більшість маршрутизаторів за замовчуванням використовують діапазон з 1 по 9. Через це сигнали сусідніх мереж перетинаються один з одним, викликаючи перешкоди. Наше завдання – уникнути таких перетинів або звести їх до мінімуму.
У сучасних роутерах зазвичай передбачена функція автоматичного вибору найвільнішого каналу, але в старих моделях її може не бути.
Читайте також: Google починає нову еру боротьби з шахрайством в Chrome та Android: що треба знати
До речі, для перевірки завантаженості каналів є спеціальні програми на кшталт Wi-Fi Analyzer – її можна завантажити безкоштовно з магазину Windows. Після встановлення відкрийте її та зайдіть у розділ “Аналіз”, де ви побачите список усіх під’єднаних роутерів і їхні канали.