Шахраї стають дедалі витонченішими у своїх методах обману, використовуючи фішингові сайти для крадіжки банківських даних на торговельних майданчиках. Чи ви знаєте, як вони діють? Державна служба спеціального звʼязку та захисту інформації України поділилася інформацією про нові схеми виманювання даних. Цю інформацію опублікувало УНН.
Основний інструмент, яким користуються зловмисники, – це фальшиві сайти та підроблені посилання, які виглядають як справжні. Отже, давайте розглянемо покроково, як вони діють.
Шахрай починає з того, що робить вигляд, нібито хоче купити товар. Наприклад, він може звернутися до продавця на платформі OLX, демонструючи зацікавленість у продукції. Після цього шахрай пропонує перенести спілкування до месенджера Telegram, посилаючись на “технічні проблеми” на OLX.
У Telegram зловмисник запевняє, що готовий купити товар і пропонує організувати відправлення через “Нову Пошту” з повною передоплатою на картку. Для цього він запитує номер картки продавця і надсилає адресу для доставки.
Шахрай повідомляє, що все оплатив, і надсилає фішингове посилання, стилізоване під сторінку авторизації банку. На цій сторінці продавцеві пропонують підтвердити отримання коштів.
На фішинговій сторінці йому пропонують ввести номер мобільного телефону, номер картки та ПІН-код для підтвердження угоди. На цьому етапі шахраї отримують всі необхідні дані для крадіжки.
Після того, як шахрай отримує дані, він використовує їх для прив’язки акаунту жертви до нового пристрою або для авторизації в онлайн-банкінгу. Це дає змогу викрасти гроші з рахунку.
Щоб уникнути подібних схем, дотримуйтесь кількох простих правил:
Не дайте шахраям шансу обдурити вас! Будьте пильними і захищайте свої особисті дані.
Уявіть фітнес-браслет, який працює від вашого поту, або датчики, що заряджаються просто з вологого повітря.…
КНР вперше представила широкому загалу грунт зі зворотного боку Місяця.
Мобільний оператор Lifecell повідомив про зміну вартості частини своїх тарифних планів.
Завдяки родовим іменам можна дізнатися більше про те, чим займалися наші предки у минулому.
У четвер, 24 квітня, прогнозують K-індекс 4 (показано жовтим кольором) - слабка геомагнітна активність.
Дослідження ґрунтується на кліматичних моделях та викопних знахідках і ставить під сумнів наше уявлення про…