В Україні податкова служба перевіряє рахунки і вимагає пояснити джерела доходів: подробиці
Все частіше Державна податкова служба надсилає українцям офіційні листи з проханням пояснити походження коштів на їхніх банківських рахунках. Лише в травні 391 одержувачів таких запитів вирішили легалізувати свою діяльність і зареєструвалися як фізична особа-підприємець (ФОП), пише Технофан.
За даними ДПС, від початку розгорнутого моніторингу фінансових операцій уже 3 000 громадян отримали запити щодо джерел доходів. Податківці аналізують часті перерахунки, які можуть свідчити про ведення підприємницької діяльності без офіційної реєстрації, і в разі сумнівів направляють відповідний лист.
«Мета таких повідомлень — скоріше інформаційна, щоб надати громадянам розуміння вимог законодавства. Територіальні органи ДПС опрацьовують відповіді, і вже 391 особа оформила ФОП. Це демонструє ефективність комунікації з бізнесом», — зазначають у відомстві.
Зараз податківці готують ще близько 700 нових звернень до тих, у чиїх переказах виявили ознаки нерегламентованої діяльності. Хоч суми переказів часто невеликі, кожен випадок фіксується для подальшого аналізу.
З 1 березня 2025 року до ДПС надходять дані з Єдиної системи обліку РРО про:
- громадян, які регулярно отримують перекази за продаж товарів через платформи OLX, NovaPay, Prom.ua та ін.;
- ФОП, які приймають кошти без реєстрації РРО або ПРРО.
Народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк пояснила: якщо продаж особистих речей (одягу, побутової техніки тощо) не носить системного характеру, це не вважається підприємницькою діяльністю й не потребує сплати податків. Штрафів за епізодичні онлайн-продажі на OLX, в соцмережах чи на інших майданчиках не передбачено — під увагу потрапляють лише масові продажі однорідного товару.